Wendelinas Wiedekingas: savo išpuikimo auka

Pro šali pralenkiančio vieno pirmųjų „Porsche“ modelių – 356 – variklio garsas automobilių žinovui turėtų šį tą priminti: jis gaudžia taip pat kaip „Volkswagen Beetle“ ir čia tikrai nėra atsitiktinis sutapimas. Tarp šiuose dvejuose modeliuose naudojamų oru aušinamų keturių cilindrų „Boxer“ tipo variklių, platformų ir kitų komponentų galima rasti daug panašumų, netgi daugiau nei būtų galima tikėtis išdabar formuojamos „Volkswagen“–„Porsche“ bendrovės.

Nuosavybės saitų siejami gamintojai dabar planuoja bendrą ateitį, o „Porsche“ taps dešimtąja „Volkswagen“ grupės marke. Analitikai pastebi, kad tokią baigtį buvo galima numatyti dar priešprasidedant „Volkswagen“ ir „Porsche“ vadovų kivirčams. Toks bendradarbiavimas turi ekonominį pagrindą, nes sutaupyti lėšų galima tik „Porsche“ labiau priartėjus prie „Volkswagen“.

Deja, „Porsche“ vadovas Wendelinas Wiedekingas tai suprato per vėlai ir ši klaida jam gali kainuoti postą. Be to, tai nebuvo jo vienintelė klaida mėginant perimti „Volkswagen“ grupės kontrolę. Bendraudamas su „Volkswagen“ profsąjungų atstovais ir stebėtojų tarybos nariais jis susirado daug priešų. Jo bandymai perimti du trečdalius „Volkswagen“ akcijų, kurios suteiktų teisę uždaryti nereikalingas gamyklas bei atsisakyti įvaizdį kuriančių, bet nepelningų modelių, ne juokais suerzino „Volkswagen“ atstovus.

Wendelinas Wiedekingas

W.Wiedekingas ir jo finansų vadovas Holgeris Haerteris užsitraukė ir bankininkų nemalonę, kuomet praeitų metų rudenį „Porsche“ sandoriai „Volkswagen“ akcijų opcionais jiems atsiėjo milijardus eurų. Vis dėlto bankininkų elitas netruko atsigriebti: už dabartines palūkanas suteikta 9 mlrd. eurų (31 mlrd. Lt) paskola „Volkswagen“ akcijoms pirkti buvo viena didžiausių W.Wiedekingo ir H.Haerterio klaidų.

Nemaža kliūtis W.Wiedekingo kelyje yra ir „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininkas bei vienas pagrindinių „Porsche“ akcininkų Ferdinandas Piechas, kuris neprileidžia „Porsche“ vadovo prie didelio „Volkswagen“ lėšų rezervo. Viena vertus, F.Piechas taip kenkia pats sau, kaip „Porsche“ akcininkui, tačiau jis gina „Volkswagen“ interesus, kaip to reikalauja korporatyvinio valdymo įstatymas. Legendinio inžinieriaus Ferdinando Porsche anūko F.Piecho pagrindinis gyvenimo tikslas yra padaryti „Volkswagen“ pirmaujančia pasaulyje, tad prireikus tam jis paaukotų ir „Porsche“. Vis dėlto, šios aukos greičiausiai nereikės, nes „Porsche“ puikiai papildys „Volkswagen“ markių šeimą. Tuo tarpu W.Wiedekingas gali tapti savo paties pasipūtimo auka.

Liepa 14, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: