„Kodiaq“ visureigis atveria naujas galimybes „Škoda“ markei

Paryžiaus automobilių parodoje pristatytas „Škoda“ didelis visureigis „Kodiaq“ gali šiai Čekijos markei atverti kelią į JAV rinką. Dar vasaros pradžioje „Škoda“ pripažino svarstanti galimybę pradėti veiklą JAV, kur „Volkswagen“ markės įvaizdžiui smarkiai pakenkė dyzelinių variklių emisijų klastojimo skandalas. „Škoda“ atstovas spaudai leidiniui „Automotive News Europe“ teigė, jog markė tiria galimybes išplėsti veiklą naujose rinkose, tarp jų ir Šiaurės Amerikoje. Manoma, kad „Škoda“ dėl savo debiuto JAV turėtų apsispręsti maždaug per metus, o naujasis „Kodiaq“ kitapus Atlanto taptų vienu svarbiausių šios markės modelių.

“Škoda Kodiaq”

Aliaskoje gyvenančio Kodiako lokio vardu pavadintas „Škoda“ modelis yra pirmasis didelis šios markės visureigis. Jis gali talpinti septynis keleivius ir būdamas 470 cm ilgio užima nišą tarp „Volkswagen Tiguan“ (449 cm) ir „Touareg“ (480 cm). „Škoda“ vadovas Bernhardas Maieris tvirtina, kad „Kodiaq“ rodo naują markės kryptį ir atveria naujas rinkas.

Prekyboje „Kodiaq“ pasirodys kitų metų pradžioje. Pagrindiniais jo varžovais greičiausiai bus „Hyundai Santa Fe“, „Nissan X-Trail“, „Kia Sorento“ bei „Ford Edge“. „Kodiaq“ yra sukurtas „Volkswagen“ grupės MQB architektūros pagrindu ir iš pradžių bus komplektuojamas su trimis benzininiais bei pora dyzelinių variklių. Benzininių motorų gamą sudarys 1,4 ltr. (92 ir 110 kW) bei 2,0 ltr. (132 kW) jėgainės. Dyzelių mėgėjams siūlomi 2,0 ltr. (110 kW bei 140 kW) agregatai.

“Škoda Kodiaq”

Visureigį „Kodiaq“ bus galima užsakyti su moderniomis pagalbinėmis sistemomis, kurios į „Škoda“ automobilius diegiamos pirmą kartą. Tai, pavyzdžiui, Aplinkos vaizdo (Area View) sistema, kuri naudodama automobilio priekyje, gale bei ant šoninių veidrodėlių įrengtas kameras centriniame ekrane parodo jus supančią aplinką. Tuo tarpu turintieji priekabas įvertins sistemą, padedančią saugiai važiuoti atbuline eiga su priekaba.

„Kodiaq“ bus gaminamas Kvasiny mieste Čekijoje esančioje „Škoda“ gamykloje. Iš pat pradžių jis bus siūlomas ne tik Europos, bet ir Kinijos pirkėjams.

Rugsėjis 30, 2016   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: