Trys automobilinės markės pirmauja pagal aktyvius savo propaguotojus

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad „Mercedes-Benz“, BMW ir „Toyota“ yra trys dažniausiai rekomenduojami prekiniai ženklai ne tik tarp automobilių gamintojų, bet ir apskirtai. Konsultacinė bendrovė „NOP World“ pernai 31 šalyje atliko tyrimą ir nustatė, kad šios trys markės turi daugiausia aktyvių propaguotojų, kurie jas rekomenduoja savo draugams ir giminaičiams. „Ford“ taip pat pateko į dešimtuką – ši markė užėmė devintą vietą iš43.

“Mercedes-Benz CLS”

Daugiau kaip 90% amerikiečių mano, kad draugų nuomonė yra patikimiausias informacijos šaltinis apie prekes ir paslaugas. „NOP World“ teigimu, asmeninė rekomendacija yra daug veiksmingesnė už reklamą ar straipsnius spaudoje.

Manoma, kad automobilių markės turi daugiausiai lojalių pirkėjų dėl to, kad automobilis yra brangus pirkinys, kurio rinkimasis yra ilgai trunkantis, bet intriguojantis procesas. Pasak „NOP World“ atstovo Timo Wraggo, žmonės emociškai prisiriša prie savo automobilio.

Atlikdama šią apklausą „NOP World“ tiria pirkėjų prisirišimą prie konkrečių prekinių ženklų ir skiria keturis vartotojų lojalumo lygius:

 • 1. Abejingi, prie markinių ženklų neprisirišę pirkėjai;
  2. Patenkinti vartotojai, kurie kitą kartą pirkdami taip pat svarstys galimybę rinktis tą patį prekės ženklą;
  3. Lojalūs pirkėjai, kurie yra išanksto apsisprendę rinktis tą patį prekės ženklą;
  4. Aktyvūs markės propaguotojai, kurie yra tiesiog vaikščiojanti mėgstamo prekės ženklo reklama.

T.Wraggas mano, kad išlūpų į lūpas sklindanti reklama yra ir tam tikras prekės ženklo sėkmės matas. Mėgstamo prekės ženklo produktus pirkėjai dažniausiai įsigyja ne vieną kartą ir yra linkę jiems išleisti didesnes pinigų sumas. Dažniausiai tokio pirkėjų palankumo sulaukia bendrovės, gaminančios kokybiškus produktus ir operatyviai reaguojančios į jų nusiskundimus. Anot T.Wraggo, automobilių gamintojai gali padidinti lojalių vartotojų skaičių skatindami juos burtis į klubus bei organizuodami įvairius renginius.

Dešimt dažniausiai rekomenduojamų prekinių ženklų*

 • 1. „Mercedes-Benz“
  2. BMW
  3. „Toyota“
  4. „Nokia“
  5. „Sony“
  6. „Estee Lauder“
  7. „Lancome“
  8. „Clinique“
  9. „Ford“
  10. „Nike“

Š altinis: „NOP World“

Birželis 14, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Komentarai

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: