Kas ištiesų yra vertinga Chrysler grupėje?

Netrukus gali paaiškėti, kad „Chrysler“ grupė yra pigiausias pasaulyje automobilių gamintojas. „Chrysler“ įsipareigojimai sveikatos draudimui siekia net 16,7 mlrd. dolerių (43,6 mlrd. Lt), tad „DaimlerChrysler“ gali tekti primokėti potencialiam „Chrysler“ pirkėjui. Vis dėlto tinkamas pirkėjas šioje bendrovėje gali rasti ir vertingų dalykų. „Morgan Stanley“ analitikas Adamas Jonas tikina, kad net ir įvertinus didelę skolą sveikatos draudimui, „Chrysler“ automobilių gamybos padalinio vertė siekia apie 9 mlrd. dolerių (24 mlrd. Lt).

„Chrysler Sebring“

Pagal šį A.Jono vertinimą, „Chrysler“ grupė būtų pigiausias pasaulyje automobilių gamintojas. Analitikas mano, kad vertingiausias „Chrysler“ turtas yra lanksčios gamyklos, palyginti negausus personalas, legendinė „Jeep“ markė, savo klasėje pirmaujantys vienatūriai, tvirti pikapai bei stipri galiniais ratais varomų modelių gama. A.Jonas „Chrysler“ automobilių gamybos padalinio turtą vertina taip:

 • „¢ „Dodge“ – 6,6 mlrd. dolerių (17,2 mlrd. Lt);
  „¢ „Jeep“ – 5,3 mlrd. dolerių (13,8 mlrd. Lt);
  „¢ „Chrysler“ (markė) – 3,2 mlrd. dolerių (8,4 mlrd. Lt);
  „¢ Tarptautinė veikla, tokia kaip turimas „Magna Steyr“ akcijų paketas – 1,4 mlrd. dolerių (6,3 mlrd. Lt);
  „¢ Bendros įmonės, tokios kaip „Beijing Jeep“ – 682 mln. dolerių (1,782 mln. Lt);
  „¢ Nekilnojamasis turtas, įskaitant bendrovės būstinę, techninį centrą ir bandymų aikšteles – 1,4 mlrd. dolerių (6,3 mlrd. Lt);
  „¢ Išanksto sumokėti mokesčiai ir įmokos pensijų draudimui – 7,1 mlrd. dolerių (18,5 mlrd. Lt).

Čia dar neįtrauktas finansinių paslaugų padalinys „Chrysler Financial“, kurio vertė siekia 7,6 mlrd. dolerių (19,9 mlrd. Lt).

Kaip vienas potencialių „Chrysler“ pirkėjų įvardijamas didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas „General Motors“. Manoma, kad „General Motors“ įsigijus „Chrysler“ grupę sutvirtėtų gamintojo pozicija derantis su UAW profsąjunga, pavyzdžiui, „General Motors“ galėtų reikalauti, kad UAW padėtų sumažinti didelius įsipareigojimus sveikatos draudimui. Dabar „Chrysler“ grupė apmoka sveikatos priežiūros išlaidas ne tik visiems į pensiją išėjusiems darbininkams, bet ir jų sutuoktiniams.

„Jeep Wrangler“

„Casesa Shapiro Group“ vadovas Johnas Casesa pastebi, kad, kita vertus, „General Motors“ apsikrautų pertekliniais modeliais bei dileriais. Analitikas mano, kad „General Motors“ už „Chrysler“ galėtų pasiūlyti nedidelę kainą, nes bendrovei tektų daug investuoti mažinant personalo, gamyklų ir dilerių tinklo persidengimą.

Manoma, kad įsigijęs „Chrysler“ grupę JAV gamintojas galėtų likviduoti didžiąją dali jo fizinio turto ir pertvarkyti bendrovę į „Chrysler“–„Dodge“–„Jeep“ rinkodaros padalinį. „Chrysler“ grupė turi nemažai talentingų inžinierių ir stiprų dizaino skyrių. Be to, „Chrysler“ santykiai su tiekėjais yra geresni nei „General Motors“ ar „Ford Motor“.

„Citigroup“ analitikas Johnas Lawsonas mano, kad JAV automobilių gamintojams yra tikslinga bendradarbiauti gaminant pikapus bei visureigius, nes šiose srityse susiduriama su pertekliniais pajėgumais. J.Casesa taip pat pastebi, kad tokių susijungimų atveju labai svarbu išsaugoti talentingiausius perkamos bendrovės darbuotojus ir perimti geriausius darbo kultūros bruožus. Anot jo, „Daimler-Benz“ įsigydama „Chrysler“ nepasirūpino to padaryti, tad nemažai talentingų žmonių paprasčiausiai išsivaikščiojo.

„General Motor“ nėra vienintelis potencialus „Chrysler“ pirkėjas: „The Financial Times“ kiek anksčiau pranešė, kad gamintoju domisi keturios investicinės bendrovės. Tuo tarpu „Volkswagen“, „Renault“-„Nissan“, „Hyundai“, „PSA/Peugeot-Citroen“ ir „Fiat“ tikina, kad „Chrysler“ jų nė kiek nedomina.

„Dodge Caliber“

Kad ir kas panorės įsigyti „Chrysler“ grupę, jie veikiausiai norės būti tikri, kad gamintojo reorganizacija vyksta pagal planą. Kita vertus, gamintoją gaubianti nežinia apsunkina pertvarkas, nes ir vadovai, ir darbuotojai šiuo metu labiausiai domisi savo ateities perspektyvomis. Aukščiausio lygio „Chrysler“ administracija žino šią problemą – bendrovės šefas Tomas LaSorda neseniai darbuotojams ir dileriams pranešė, kad gamintojas intensyviai vykdys vasario 14 d. paskelbtą restruktūrizacijos planą, kuriuo siekiama jau kitąmet dirbti pelningai.

„DaimlerChrysler“ nebūtinai perleis „Chrysler“ grupę naujam savininkui – Vokietijos bendrovė gali rinkoje išplatinti dalį „Chrysler“ akcijų. Tiesa, atskirti „Chrysler“ grupę nuo „DaimlerChrysler“ nėra jau taip paprasta – „Dresdner Kleinwort Wasserstein“ analitiko Arndto Ellinghorsto apskaičiavimais, Vokietijos gamintojui tai kainuotų net apie 11,2 mlrd. dolerių (29,3 mlrd. Lt).

Kai kurie apžvalgininkai mano, kad prabilęs apie „Chrysler“ pardavimą „DaimlerChrysler“ vadovas Dieteris Zetsche tiesiog nori „paspausti“ UAW profsąjungą. Kita vertus, praėjus vos 45 minutėms nuo šios žinios paskelbimo „DaimlerChrysler“ akcijos pabrango 5 doleriais (13 Lt), o bendra rinkos kapitalizacija išaugo net 5 mlrd. dolerių (13 mlrd. Lt). Manoma, kad D.Zetsche įsiklausys į šį rinkos signalą.

Kovas 19, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Komentarai

 • Armando

  Tot aici se inscriu si :Afacerea cu mrdasaneAfacerea cu publicitate stradala (monopolul bilboardurilor)Afacerea cu microbuse -(vanzarea rutelor si licentierea companiilor cu un parc de vehicole vechi si periculoase)Afacerea cimitirului Central si Sf. Lazar — tarifarea pentru asa zisa ingrijire a mormintelor si vanzarea locurilor pentru inhumare cu semnatura obligatorie a Primarului pentru inmormantarea la cimitirul Central, chiar daca familia decedatului, cavaler al celei mai inalte distinctii din Stat, beneficiaza de acest drept prin Lege si nu ar trebui sa depinda de mofturile primarului infumurat.Afacerea gospodariilor locativ-comunale,care nu sunt dotate cu o baza tehnico-materiala si prin intermediul carora se jefuieste populatia de la deservirea blocului , pana la reparatia retelelor. Iar statul de paraziti de acolo, este intretinut pe banii contribuabililor.Afacerea darii in arenda a subsolurilor blocurilor din gestiunea directiei locativ-comunale si a terenurilor adiacente, pentru bisnita.Afacerea comertul stradal neautorizat chioscuri, tarabe, fara aparat de casa si acte.Afacerea cazinourilor electronice.

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: