“DaimlerChrysler” pasiūlė “Piaggio” įsigyti “Smart”

Italijos motorolerių ir mažų komercinių automobilių gamintojas „Piaggio“ svarsto „DaimlerChrysler“ pasiūlymą įsigyti sunkumų kamuojamą „Smart“. „Piaggio“ kontrolinį akcijų paketą valdančios IMMSI grupės atstovas spaudai pripažino, kad „DaimlerChrysler“ nusamdytas investicinis bankas „Goldman Sachs“ aiškinosi, ar „Smart“ domina IMMSI grupę, tačiau detaliau šios temos nekomentavo.

Š altinių teigimu, „Piaggio“ šiuo metu svarsto Vokietijos gamintojo pasiūlymą. Italijos bendrovė yra ne vienintelis potencialus „Smart“ pirkėjas – šaltiniai pranešė, kad šis mažų automobilių gamintojas domina ir Indijos bendrovę „Tata“ bei Japonijos gamintoją „Suzuki“. Vis dėlto „Suzuki“ vadovai tikina nesvarstantys galimybės įsigyti „Smart“, o „Smart“ atstovė spaudai dar kartą pakartojo, kad „DaimlerChrysler“ nesirengia parduoti šio nuostolingo savo padalinio.

Apie derybas gerai informuotas asmuo pranešė, kad Vokietijos bendrovė už patrauklią kainą „Piaggio“ pasiūlė įsigyti „Smart“ markę, Prancūzijoje esančią Hambacho gamyklą su visa įranga, intelektines teises į visus esamus ir būsimus „Smart“ modelius, variklius bei transmisijas ir didelę paskolą mažomis palūkanomis, kuri turėtų padėti pertvarkyti šį gamintoją ir padengtų bent dalį jo nuostolių.

„DaimlerChrysler“ noras atsikratyti „Smart“ yra visiškai suprantamas. Pernai šio gamintojo nuostoliai siekė 600 mln. eurų (2,072 mln. Lt), o nuo debiuto 1998 m. jis vėjais paleido net 4 mlrd. eurų (14 mlrd. Lt). Kiekvienas parduotas „Smart“ automobilis šiam gamintojui vidutiniškai atneša 4 tūkst. eurų (14 tūkst. Lt) nuostolį. „Piaggio“ pateiktas patrauklus pasiūlymas tik dar kartą patvirtina faktą, kad labai sunku parduoti arba uždaryti Vakarų Europoje veikiantį automobilių gamintoją. Š altinių teigimu, įsigijęs „Smart“ „Piaggio“ iškeltų gamybą į Indiją, todėl dabar abi pusės ginčijasi, kuri jų turėtų prisiimti sunkią naštą uždarant Hambacho gamyklą.

„Smart ForTwo“ kabrioletas

Keleto anonimais panorėjusių likti asmenų teigimu, „DaimlerChrysler“ rimtai svarsto galimybę parduoti „Smart“. Vieno komponentų gamintojo aukšto lygio vadovas tikino, kad ieškant partnerio paprastai nesikreipiama į investicinį banką („Goldman Sachs“), nes automobilių versle dažniausiai deramasi tiesiogiai, o ne per tarpininkus.

Detroito (JAV) automobilių parodoje „DaimlerChrysler“ vadovas Dieteris Zetsche teigė sulaukęs keleto neoficialių pasiūlymų pirkti „Smart“. Jis tikino, kad „Smart“ galėtų susirasti strateginį partnerį, tačiau šio gamintojo parduoti kol kas tikrai nesirengiama. Anot vadovo, „DaimlerChrysler“ plane numatyta, kad „Smart“ turėtų „persilaužti“ jau kitais metais. Vis dėlto Vokietijos gamintojas atidėjo sprendimą dėl „Smart“ debiuto Š iaurės Amerikoje. Kai kurie analitikai mano, kad „Smart“ veiklos nuostoliai gali būti mažesni už šio gamintojo uždarymo kaštus.

Š altiniai informavo, kad „Piaggio“ pateiktas „DaimlerChrysler“ pasiūlymas primena 2000 m. įvykusį sandorį, kuomet BMW už simbolinius 10 svarų sterlingų (50 Lt) „MG Rover“ pardavė Didžiosios Britanijos verslininkų grupei „Phoenix Venture Holdings“. Be to, šiam pirkėjui BMW dar primokėjo net 500 mln. svarų sterlingų (2,515 mln. Lt). Nepaisant to, praeitų metų balandį „MG Rover“ bankrutavo.

„Suzuki Motor“ valdybos pirmininkas Osamu Suzuki teigė, kad gamintojas neketina pirkti „Smart“. Tai patvirtino ir už „Suzuki“ rinkodarą užsienyje atsakingas Hirotaka Ono.

Pranešama, kad „Piaggio“ labiausiai domina „Smart“ technologijos – maži, modernūs ir ekologiški benzininiai bei dyzeliniai agregatai. Vis dėlto „Piaggio“ baiminasi, kad uždarius Hambacho gamyklą ir iškėlus gamybą į besivystančias šalis, gali pašlyti jo santykiai su Italijos darbininkų profsąjungomis. Nepaisant to, analitikai mano, kad norint išgelbėti „Smart“ būtinai reikės uždaryti kaštų požiūriu nekonkurencingą Hambacho gamyklą ir iškelti gamybą į pigesnes šalis, pavyzdžiui, Indiją arba Kiniją. Be to, „Smart“ gamybos procesas turėtų tapti kur kas artimesnis motociklų, o ne automobilių gamybai.

Vasaris 22, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Komentarai

  • Smartuk?

    o ne neatsisakykit Smart jie labai mano mylimi man labai patinka Smartukai

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: