Agnelli šeima išlaiko “Fiat” grupės kontrolę

Mirus ilgamečiams “Fiat” grupės vadovams ir bendrovei įklimpus į nuostolių liūną atrodė, kad baigėsi ir garsios Agnelli šeimos dominavimas Italijos pramonėje bei toli į praeitį nugrimzdo su nostalgija prisimenamas pokarinis laikotarpis. Vis dėlto Agnelli šeima užčiaupė kritikus investuodama į “Fiat” net 535 mln. eurų (1,847 mln.
Lt). Š i investicija turėtų neleisti Agnelli šeimos holdingo kompanijos “Ifil” valdomai “Fiat” grupės akcijų daliai sumažėti iki mažiau nei 30% po to, kai bankai konvertuos “Fiat” suteiktas paskolas į akcijas.

“Fiat” valdybos pirmininkas Luca di Montezemolo tikino, kad šis Agnelli žingsnis įrodo, jog Italijoje paplitęs šeimyninis verslas gali vykdyti savo įsipareigojimus ir užtikrinti bendrovių plėtrą. Nors “Ifil” holdingo kompanija išsaugos “Fiat” kontrolę, tačiau savo santykius su “Fiat” dabar ji vadina “strategine partneryste” taip tarsi pabrėždama, kad “Fiat” kontrolė nėra pagrindinis “Ifil” tikslas.

“Ifil” valdybos pirmininkas Gianluigi Gabetti teigė, kad dar priešmetus kompanija nebūtų investavusi į “Fiat”. Jis tvirtino, kad verslo sprendimų negalima priimti remiantis emocijomis ar istorinėmis sąsajomis. Pasak G.Gabetti, naujoji “Fiat” vadovybė atvertė naują šio gamintojo istorijos puslapį, užsitarnavo pasitikėjimą ir yra verti “Ifil” investicijos. “Ifil” vadovas pabrėžė, kad jei kompanija dabar neinvestuotų į “Fiat”, šio gamintojo atsigavimu pasinaudotų bankai.

Š altinių teigimu, gausaus Agnelli klano narių požiūris į “Fiat” kontrolės išsaugojimą yra gana skirtingas. Daugelis šeimos narių turi tik po nedidelę “Ifil” holdingo kompanijos akcijų dalį ir tik keletas jų realiai dalyvauja “Fiat” valdyme. “Fiat” valdybos narys Andrea Agnelli, kuris valdo net 10% šeimos grynųjų pinigų, nemano, kad reikėtų bet kokia kaina išsaugoti “Fiat” kontrolę ar emociškai prisirišti prie šio gamintojo. “Fiat” įkūrėjo proanūkis tvirtina, kad šeimyninis valdymas laikui bėgant silpnėja ir didelei bendrovei gali tapti rimta kliūtimi.

“Ifil” valdomos bendrovės

Tuo tarpu A.Agnelli pusbrolis Johnas Elkannas siekia, kad “Ifil” valdoma “Fiat” akcijų dalis nesumažėtų. 29 metų vadovas tvirtina, kad šeima turėtų jausti pareigą “Fiat”. Jis pats užima valdybos vicepirmininko postą.

Anonimu panorėjęs likti analitikas mano, kad ši Agnelli investicija turėtų duoti teigiamų rezultatų, nes “Fiat” šiuo metu reikia išsaugoti veiklos tęstinumą. Vis dėlto jis pastebėjo, kad Agnelli šeimos konfliktai su “Fiat” vadovybe vos nesužlugdė šios bendrovės. Bendrovės vadovybė 2000 m. norėjo parduoti “Fiat Auto” ir visą dėmesį skirti moderniam verslui, pavyzdžiui, energetikai, tačiau tam pasipriešino ilgametis “Fiat” patriarchas Gianni Agnelli.

Agnelli šeima nepanoro paremti “Fiat” paskutinės krizės metu, dėl to gamintojas restruktūrizacijai galėjo skirti gana palyginti nedaug lėšų ir turėjo parduoti dalį pelningo turto. Naujasis “Fiat” grupės ir “Fiat Auto” vadovas Sergio Marchionne išesmės pakeitė vadovybę ir modernizavo bendrovę. Š iuo metu “Fiat” rezultatai gerėja, tačiau neaišku, ar automobilių gamybos verslas pajėgs atsigauti.

G.Gabetti teigė tikįs, kad S.Marchionne su savo komanda pradės naują “Fiat” istorijos tarpsnį. Po Gianni Agnelli mirties 2003 m. ir Umberto Agnelli – 2004 m. G.Gabetti tapo savotišku jaunosios Agnelli kartos auklėtoju.

Spalis 17, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Analize"Komentarai

  • moncler outlet

    Needed to put you the tiny observation to thank you very much once again for these remarkable techniques you have discussed on this page. It’s quite remarkably generous of you to make extensively all that some people could possibly have supplied for an e book in making some dough for their own end, mostly considering that you could have done it if you ever wanted. These inspiring ideas likewise served to be the fantastic way to fully grasp other individuals have similar keenness really like my own to see very much more regarding this matter. I’m sure there are a lot more pleasant times ahead for folks who read through your blog.
    moncler outlet [url=http://www.moncler--outlet.us.com]moncler outlet[/url]

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: