Norvegija taps pirmąja šalimi, uždraudusia benzinu varomus automobilius?

Norvegijos finansų ministrė Kristin Halvorsen pasiūlė nuo 2015 m. uždrausti šalyje naujų benzinu ir dyzelinu varomų automobilių prekybą aiškindama, jog tai padės sunkumų kamuojamiems gamintojams persiorientuoti į mažiau aplinką teršiančius modelius. Gindama savo Socialistų kairiosios partijos pasiūlymą jį teigė, kad toks draudimas yra gerokai realesnis, nei daugelis įsivaizduoja.

K.Halvorsen pastebi, kad dabar rimtų problemų kamuojami gamintojai turi suprasti technologijų vystymo svarbą, nes pasibaigus finansų krizei teks toliau kovoti su aplinkos kaitos krize. Anot jos, dėl to reikėtų nuo 2015 m. uždrausti vien tik benzinu ar dyzelinu varomus automobilius.

BMW I-6 variklis

Pagal K.Halvorsen pasiūlymą, nuo 2015 m. Norvegijoje būtų galima prekiauti tik pilnai arba dalinai elektra, biokuru ir vandeniliu varomais automobiliais. Iškastiniu kuru bei elektra varomi hibridiniai modeliai taip pat būtų leidžiami. Nors K.Halvorsen partija priklauso Norvegijos trijų partijų valdančiai koalicijai, jos pasiūlymas veikiausiai nebus priimtas, nes jam priešinasi ir ministras pirmininkas Jensas Stoltenbergas.

Vis dėlto grėsmė, kad šis pasiūlymas bus atmestas, nei kiek neliūdina pačios K.Halvorsen: ji teigia, kad jos partija dažnai pirmoji pateikia modernius pasiūlymus. Š i politikė sulaukė palaikymo išdaugybės aplinkosaugos aktyvistų organizacijų, kurios vidaus degimo variklių draudimą vertina kaip būdą mažinti aplinkos taršą anglies dvideginiu.

Norvegijoje gaminamas “Th!nk City” elektrinis automobilis

Nors Norvegija pagal naftos eksporto apimtis pasaulyje užima šeštą vietą, K.Halvorsen nemano, kad jos pasiūlymas pakenktų šalies ekonomikai, nes visas pasaulis dar bent kelis dešimtmečius bus priklausomas nuo naftos ir dujų. Nepaisant to, anot K.Halvorsen, vis tiek reikia kurti naujas technologijas. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad nemažai norvegų klaidingai suprato jos pasiūlymą: gyventojams nebus uždrausta eksploatuoti jų turimus automobilius, nes draudimas galiotų tik nuo 2015 m. šalyje parduodamiems naujiems automobiliams.

Gegužė 29, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Komentarai

 • aleksiuk2805

  Jos pasiulimas privers iki 2015 m. norvegus ispirkti visus pardavyme esamus automobilius benzino ir dyzelio varomais varykliais.Dar galetu padydinti mokescius siems automobiliams.Tai bent pliusas butu i salies biudzeta. :-)
  Lietuviai snaudzia su panasiais pasiulymais.Jie zino kaip papildyti biudzeta kitaip.

 • Mmmm

  ju biudzetas ir taip perteklinis, atsarga sukaupta mazdaug 19-23 metams i prieki :)

 • norge

  pinigu niekada nebus per daug :D

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: