Europą tuoj pasieks pirmoji kiniškų automobilių banga

Europos automobilių rinką netrukus turėtų pasiekti pirmoji kiniškų automobilių banga.

  • „¢ „Brilliance Jinbei Automobile Co.“ rugsėjo mėnesį Vokietijoje pristatys „Zhonghua“ sedaną, kuris gaminamas toje pačioje gamykloje, kaip ir Kinijos rinkai skirti 3 ir 5 serijų BMW modeliai. „Brilliance“ tikisi per metus Europoje parduoti 20 tūkst. automobilių.
    „¢ „FAW-Hongta Yunnan Automobile Co.“ tikisi kasmet Europoje realizuoti po 10 tūkst. „Happy Emissary“ mažų automobilių, kuriuos platins Italijos dilerių tinklas.
    „¢ „Ford Motor“ partneris „Jiangling Motors Corp.“ vos per tris savaites Olandijoje pardavė 300 „Landwind“ visureigių.

Automobilius į Europą importuosiantys Kinijos gamintojai nesitiki artimiausiu metu pasiekti dideles prekybos apimtis, tačiau nori įrodyti, kad jie gali konkuruoti konkurencingiausioje rinkoje. „Brilliance“ atstovas spaudai Lu Qiangas teigė, kad „Zhonghua“ debiutas Europos rinkoje turėtų patvirtinti, kad šis automobilis tinka eksportui. Anot L.Qiango, „Zhonghua“ modelio kol kas nesiruošiama eksportuoti į JAV.

“Brilliance Zhonghua”

Š is sedanas yra gaminamas bendroje „Brilliance“ ir BMW gamykloje Kinijoje, netoli sienos su Š iaurės Korėja. „Zhonghua“ į Europą importuos Gibraltare įsikūrusi „Euro Motors“. Š i bendrovė tikisi per metus sukurti savo dilerių tinklą.

„Euro Motors“ vykdantysis direktorius Alfredas Willneris teigė, kad „Zhonghua“ konkuruos su „Opel Vectra“ ir „Audi A4“. Š ie modeliai Vakarų Europoje kainuoja atitinkamai nuo 20,145 eurų (69,557 Lt) ir 23,900 eurų (82,522 Lt), tuo tarpu „Zhonghua“ turėtų pasižymėti turtinga įranga ir kainuoti mažiau nei 20 tūkst. eurų (69,056 Lt).

“FAW Happy Emissary”

Italijos dilerių grupė „DR Automobiles“ nuo kitų metų planuoja kasmet parduoti po 10 tūkst. „Happy Emissary“ mažų automobilių. Š is aukštas penkių durų hečbekas yra sukurtas seno „Daihatsu Move“ modelio pagrindu. „Happy Emissary“ „FAW-Hongta“ gamina Quiingo mieste esančioje gamykloje, kurios pajėgumai siekia 100 tūkst. automobilių per metus. „DR Automobiles“ rinkodaros vadovas Luca Falasca sakė, jog daroma viskas, kad „Happy Emissary“ kaina nesiektų 6 tūkst. eurų (20,717 Lt).

Nepriklausomas „Jiangling“ importuotojas Olandijoje Peteris Bijveldsas jau pardavė 300 „Landwind“ visureigių ir planuoja pasiūlyti šią „Isuzu Trooper“ kopiją Vokietijos rinkai. 30% Nanchango mieste (Kinija) įsikūrusio „Jiangling“ akcijų priklauso „Ford“.

“Jiangling Landwind”

2007 m. prasidėsiančios antrosios kiniškų automobilių bangos lyderiu turėtų būti „Cherry Automobile“. „Cherry“ pasisamdė Europos dizaino ir inžinerijos specialistus, tokius kaip „Ricardo“, „AVL List“, „Bertone“ bei „Pininfarina“, kurie turėtų padėti sukurti dvi modelių gamas. „Cherry“ jau pradėjo derybas su Europos dileriais.

Gegužė 5, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Tendencijos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: