Rugpjūtį naujų automobilių rinka Europoje išaugo 7,5%

Dėl naujų modelių, didelių nuolaidų bei papildomos darbo dienos rugpjūčio mėnesį naujų automobilių pardavimai 23 ES šalyse (be Maltos ir Kipro) bei Norvegijoje, Š veicarijoje ir Islandijoje išaugo 7,5% iki 894,226 vnt. Daugiausiai prie to prisidėjo Vokietijos, Ispanijos, Italijos ir Prancūzijos rinkų augimas. Per pirmus aštuonis šių metų mėnesius pardavimai sumažėjo 0,5% iki 10,35 mln. vnt.

Rugpjūčio mėnesį geriausiai sekėsi Vokietijos gamintojams “Volkswagen” ir BMW, o taip pat Pietų Korėjos “Kia” bei Japonijos “Suzuki”. Tuo tarpu “Fiat” grupės registravimas praeitą mėnesį smuktelėjo 8,2%, nors Italijos rinka augo 12,7%.

“BMW Z4 Coupe” koncepcinis modelis

Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, registravimas 15 senųjų ES šalių bei Norvegijoje, Š veicarijoje ir Islandijoje rugpjūtį padidėjo 8,3%, o per pirmus aštuonis mėnesius išaugo 0,2% iki 9,86 mln. vnt.

Didesni pardavimai dar nereiškia, kad išaugo gamintojų pelnas, nes dėl perteklinių pajėgumų jie patiria didelį spaudimą mažinti kainas. Automobilių gamintojai kenčia ne tik dėl prastų pardavimų, bet ir dėl aukšto euro kurso bei išaugusių žaliavų kainų.

Rugsėjis 20, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: