Birželį Vakarų Europos automobilių rinka gerokai ūgtelėjo

Dėl naujų modelių ir didelių nuolaidų Europos naujų automobilių rinka birželio mėnesį ūgtelėjo 4,5%. Registravimas 23 ES šalyse bei Norvegijoje, Š veicarijoje ir Islandijoje išaugo iki 1,55 mln. vnt. Daugiausia prie to prisidėjo puikūs Vokietijos, Prancūzijos ir Ispanijos rinkų rezultatai. Be to, dėl gegužės mėnesį Italijoje vykusio vežėjų streiko naujų automobilių registravimas birželį šioje šalyje šoktelėjo net 18%.

Automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, birželį registravimas 15 senųjų ES šalių bei Norvegijoje, Š veicarijoje ir Islandijoje išaugo 4,5%, tačiau pirmąjį šių metų pusmetį smuktelėjo 0,3% iki 7,81 mln. vnt. Įskaitant ir naująsias ES nares be Maltos ir Kipro, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius registravimas sumažėjo 1,1%.

„Bank Sal Oppenheim“ analitikas Michaelis Raabas mano, kad birželį pardavimai augo dėl pasirodžiusių naujų modelių, tokių kaip 3 serijos BMW bei B klasės „Mercedes-Benz“, gegužę Italijoje įvykusio streiko ir didelių nuolaidų. Anot jo, konkurencija rinkoje yra itin arši, o tam tikruose segmentuose parduoti automobilius nepasiūlius nuolaidų yra praktiškai neįmanoma.

“Volkswagen Golf GTI”

Kyšininkavimo skandalo krečiamo „Volkswagen“ registravimas birželį išaugo 8,1%. Daugiausia prie to prisidėjo geri „Audi“, „Š koda“ ir „Volkswagen“ markių rezultatai. BMW registravimas šoktelėjo net 22%, o pagal rinkos dalį – 5,2% – šis prestižinis gamintojas nė kiek nenusileidžia „Toyota Motor“.

„DaimlerChrysler“ registravimas birželį padidėjo 0,5%, nes „Mercedes-Benz“ markė išaugo 3,2%. Nepaisant augimo Italijos rinkoje, „Fiat“ registravimas smuktelėjo 4%.

„Kia“ vėl augo įspūdingai – net 51,6%, o šios markės užimama rinkos dalis padidėjo nuo 1,2% iki 1,7%. „Hyundai“ registravimas padidėjo 14,9%, o rinkos dalis viršijo 2%.

„Toyota“ ir „Lexus“ registravimas padidėjo 16,2%, o „Mazda“ smuktelėjo 7,1%. Tuo tarpu „Honda“ ir „Mitsubishi“ birželį sekėsi puikiai.

„General Motors“ rinkos dalis sumažėjo iki 11,1%, nes blogi „Saab“ rezultatai užgožė puikius „Opel“/„Vauxhall“ pardavimus. „Ford“ pardavimai smuktelėjo 2,2%, o rinkos dalis sumažėjo iki 10,5%. Š iam JAV gamintojui šiemet gana prastai sekasi Didžiojoje Britanijoje, pagrindinėje jo Europos rinkoje.

„Renault“ pardavimai birželį ūgtelėjo 2,8%, o „PSA/Peugeot-Citroen“ sekėsi nekaip – šio gamintojo rinkos dalis sumažėjo iki 13,4%.

Liepa 19, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: