Balandį Europos naujų asmeninių automobilių rinka smuktelėjo 0,6%

Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, balandį naujų asmeninių automobilių registravimas Senajame žemyne sumenko 0,6% iki 1,291,634 vnt., o per pirmus keturis šių metų mėnesius sumažėjo 0,2% iki 5,519,936 vnt. Nors registravimas naujose ES šalyse praeitą mėnesį išaugo 12,9%, tačiau Vakarų Europoje sumažėjo 1,5%. ACEA duomenys apima 25 ES šalis (be Maltos ir Kipro) bei Norvegiją, Š veicariją ir Islandiją.

Nors šių metų balandis daugelyje Europos šalių turėjo viena darbo diena daugiau nei pernai, rinka liko apsnūdusi. Vokietijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje registravimas praeitą mėnesį sumažėjo, o Didžiojoje Britanijoje ir Italijoje – išaugo. Ir toliau prastai sekėsi „Renault“ – grupės pardavimai smuko 10,5%, tuo tarpu „Fiat“ grupė balandį šoktelėjo 8%. „Volkswagen“ grupės registravimas šiek tiek sumažėjo (-0,2%), o PSA ir „Toyota Motor“ – nežymiai padidėjo (atitinkamai 1,5% ir 1,3%).

„Fiat reklamoje M.Schumacheris lenktynininko kombinezoną iškeitė į sodininko drabužius, o F-1 bolidą – į naująjį „Scudo“

Prestižinėms markėms balandį sekėsi skirtingai: „Mercedes-Benz“ ir BMW sumažėjo po 1,3%, „Lexus“ smuko 8,7%, tačiau „Audi“ ūgtelėjo 7,8%. Bendri „DaimlerChrysler“ rezultatai sumenko 4,6%, o dėl „Mini“ sėkmės (+24%) BMW grupė pakilo 2,6%.

JAV gamintojams praeitą mėnesį taip pat sekėsi skirtingai – sumažėjus visų markių rezultatams „General Motors“ smuko 4,7%, tačiau „Ford Motor“ išaugo 2,4%, nes neblogai sekėsi visoms šio gamintojo markėms, išskyrus tik 22,7% smukusią „Jaguar“.

Gegužė 18, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Rinkos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: