„Volkswagen“ pritaria Kataro investicijoms sprendžiant skolų problemą

„Volkswagen“ grupė pranešė pritarianti Kataro emyrato investicijoms į skolų prislėgtą „Porsche“ arba į pačią „Volkswagen“. „Volkswagen“ atstovas spaudai teigė, kad išesmės tokia investicija vertinama pozityviai, nes ji leistų paspartinti 10 markių valdančios grupės formavimą. Kataro investicijos leistų „Porsche“ sumažinti skolų naštą, kuri siekia net 9 mlrd. eurų (31 mlrd. Lt). Kataro ministras pirmininkas dar kovo pabaigoje užsiminė, kad šalis svarsto galimybę investuoti į „Porsche“ ar kurį nors kitą Vokietijos automobilių gamintoją. Vokietijos žurnalas „Focus“ pranešė, kad „Porsche“ vadovas Wendelinas Wiedekingas kelis kartus vyko į Katarą ir suderino du galimus susitarimo variantus.

Pirmuoju atveju Kataras per savo investicinę bendrovę „Qatar Investment Authority“ iš„Porsche“ įsigytų 24% „Volkswagen“ akcijų pirkimo opcionus. Taip „Porsche“ gautų finansinę injekciją, o Kataras taptų stambiu „Volkswagen“ akcininku. Kitas galimas variantas yra Katarui tiesiogiai investuoti į „Porsche Automobil Holding“, kuri valdo ir „Porsche“ markę, ir 51% „Volkswagen“ grupės akcijų. Tiesa, šis variantas yra sudėtingesnis, nes reiktų sušaukti neeilinį „Porsche Automobil Holding“ akcininkų susirinkimą ir padidinti kapitalą.

“Porsche Cayman”

Kovo mėnesį „Porsche“ mėgino pasiskolinti 12,5 mlrd. eurų (43,2 mlrd. Lt), iškurių 10 mlrd. eurų (35 mlrd. Lt) reikėjo skolų refinansavimui. Vis dėlto bendrovei pavyko pasiskolinti tik 10,75 mlrd. eurų (37,12 mlrd. Lt), tad „Porsche“ paprašė Vokietijos vyriausybės per valstybinį banką KfW paskolinti trūkstamus 1,75 mlrd. eurų (6,04 mlrd. Lt). Deja, KfW atmetė „Porsche“ prašymą. „Porsche“ taip ir nesugebėjus perimti „Volkswagen“ kontrolės, dabar abu gamintojai ketina susijungti.

Už „Volkswagen“ ir „Porsche“ mėginimų vienas kitą perimti ar susijungti slypi dviejų Porsche šeimos pusbrolių – „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininko Ferdinando Piecho ir „Porsche Automobil Holding“ valdybos pirmininko Wolfgango Porsche – kova dėl įtakos.

Liepa 28, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: