“Volkswagen” kaštų mažinimo Vokietijoje programa įgauna kontūrus

“Volkswagen” planai sumažinti darbuotojų skaičių pasiūlius savanoriško išėjimo išdarbo programą pamažu tampa realybe. Visai neseniai gamintojas savo darbininkams Vokietijoje pranešė laukiąs žmonių, kurie norėtų pasinaudoti šiuo pasiūlymu. Vis dėlto Wofsburgo gamyklos darbuotojams išplatintoje brošiūroje nenurodoma, kiek darbininkų išviso ketinama atleisti.

“Volkswagen” vadovas Berndas Pischetsriederis yra teigęs, kad didžiausias Europos automobilių gamintojas Vokietijoje turi ne vieną tūkstantį perteklinių darbininkų. Vokietijoje esančiose “Volkswagen” gamyklose išviso dirba apie 100 tūkst. žmonių.

Brošiūroje teigiama, kad 57-61 m. amžiaus darbuotojai gali išeiti išdarbo ir, iki sulauks pensijos, gauti net iki 85% dabartinių grynųjų pajamų siekiančias išmokas. Jaunesniems darbininkams siūloma dirbti mažiau ir gauti proporcingai mažesnį atlyginimą. Pavyzdžiui, 13 metų “Volkswagen” išdirbęs 42 m. amžiaus darbuotojas, kurio atlyginimo rangas yra 18, dabar išėjęs išdarbo gali gauti net 75,499 eurų (260,683 Lt) vertės kompensaciją.

“Volkswagen Golf Plus”

Savo ruožtu “DaimlerChrysler” siekia atleisti net 8,5 tūkst. darbininkų, todėl savanoriškai išdarbo išeinantiems žmonėms siūlo šiek tiek didesnę paramą. Išviso darbuotojų skaičiaus mažinimo programai yra skirta apie 950 mln. eurų (3,280 mln. Lt) – vienam išdarbo savo noru išeinančiam darbininkui tenka apie 110 tūkst. eurų (380 tūkst. Lt).

“Dresdner Kleinwort Wasserstein” analitikas Arndtas Ellinghorstas tvirtina, jog “DaimlerChrysler” siekia kaip įmanoma greičiau sumažinti darbuotojų skaičių ir dėl to skiria didesnes išmokas. Tuo tarpu “Volkswagen” daugiau dėmesio skiria ilgalaikei personalo mažinimo programai, todėl ir siūlo mažiau.

Lapkritis 9, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: