“Volkswagen” gali parduoti savo komponentų gamybos įmones

Mažindamas kaštus “Volkswagen” atkreipė dėmesį į nuosavas komponentų gamyklas. “Volkswagen” vadovas Berndas Pischetsriederis ir “Volkswagen” markės grupės vadovas Wolfgangas Bernhardas pagrasino, kad profsąjungoms nesutikus dirbti lanksčiau ir sumažinti darbo įkainių gamintojas iškels gamybą išVokietijos. Analitikai ir tiekėjai mano, kad “Volkswagen” svarsto galimybes atleisti 10-30 tūkst. žmonių, t.y. maždaug trečdalį savo darbininkų Vokietijoje.

Ilgą laiką domėjęsi automobilių gamyklomis B.Pischetsriederis ir W.Bernhardas šįkart atkreipė dėmesį į ašis, išmetimo sistemas ir kitus komponentus gaminančias gamyklas, kurių darbininkai gauna tokius pačius atlyginimus kaip ir dirbantys automobilių surinkimo gamyklose. Be to, Vokietijoje “Volkswagen” darbininkų atlyginimai yra net 20% didesni nei “Audi”.

Didžioji dalis gamintojų komponentus perka išnepriklausomų tiekėjų, kurie naudojasi pigesne darbo jėga. “Volkswagen” tiekimo skyriaus vadovas pripažino, kad nėra reikalo pačiam gamintis detales, nes beveik viską galima įsigyti ištiekėjų.

“Volkswagen Eos”

Š altiniai pranešė, kad nepavykus susitarti dėl mažesnių atlyginimų “Volkswagen” gali parduoti, uždaryti ar atskirti komponentų gamyklas. “CSM Worldwide” analitikas Jochenas Siebertas sutiko, kad “Volkswagen” yra bene labiausiai vertikaliai integruotas automobilių gamintojas ir veikiausiai bandys atleisti dalį darbuotojų, tačiau jis teigė nemanąs, kad “Volkswagen” planuoja netrukus atskirti komponentų gamybos įmones.

Nuo “General Motors” atskirtas “Delphi” neseniai paskelbė bankrotą, o “Ford” net tris kartus turėjo paremti sunkumų kamuojamą anksčiau jo dalimi buvusį detalių gamintoją “Visteon”.

“Volkswagen” siekia darbininkų atlyginimus sumažinti iki savo padalinio “Auto 5000″ atlyginimų lygio. “Auto 5000″ gamina vienatūrį “Touran”. “Global Insight” analitikas Christophas Stuermeris mano, kad “Volkswagen” turėtų labai atsargiai mažinti darbo jėgos kaštus, nes šiuo metu Vokietijoje verda aršios diskusijos dėl šalies konkurencingumo. “IG Metall” profsąjungos atstovas spaudai Jorgas Kotheris buvo nusiteikęs optimistiškai ir tikino manąs, jog pavyks išsaugoti darbo vietas pagal dabar galiojantį susitarimą.

Lapkritis 17, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: