Vokietijos profsąjungos ir vėl svaigsta dėl atlyginimų didinimo

Apie 2,7 mln. Vokietijos pramonės darbininkų vienijančios profsąjungos „IG Metall“ Badeno-Wuerttembergo žemės skyrius paskelbė, kad derybose su automobilių gamintojais reikalaus 6,5% didesnių atlyginimų. Badeno-Wuerttembergo, kuriame įsikūrę „Porsche“ ir „DaimlerChrysler“, profsąjungos skyriaus keliami reikalavimai dažnai tapdavo pavyzdžiu ir kitoms Vokietijos žemėms. Badeno-Wuerttembergo profsąjungos skyriaus vadovas Joergas Hofmannas pastebi, kad šiemet buvo neaišku, kuri žemė pirmoji prabils apie atlyginimų didinimą. Pernai tai padarė Š iaurės Reinas–Vestfalija.

S klasės „Mercedes-Benz“ gamyba

„IG Metall“ tikina, kad, atsižvelgiant į didelius gamintojų pelnus, šis reikalavimas yra visiškai teisingas. Profsąjunga ketina siekti, kad naujasis susitarimas dėl atlyginimų būtų pasirašytas vienerių metų laikotarpiui. „IG Metall“ regioninio padalinio vadovė Jutta Blankau pastebi, kad ekonominis pakilimas turi padidinti perkamąją galią, tad darbininkai turi gauti didesnius atlyginimus. Europos centrinis bankas rekomenduoja susilaikyti nuo atlyginimų didinimo, nes išaugus žmonių pajamoms gali paspartėti infliaciniai procesai.

Dabartinis „IG Metall“ ir automobilių gamintojų susitarimas galioja iki kovo pabaigos. Praeitais metais profsąjunga reikalavo 5% didesnių atlyginimų, tačiau laimėjo 3% didesnes algas ir 310 eurų (1,070 Lt) vienkartinę išmoką. Ekonomistai mano, kad šiemet Vokietijos darbininkų atlygimai gali padidėti iki 4%.

Kovas 29, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: