“Toyota” neatmeta galimybės įsigyti kurio nors užsienio gamintojo akcijų

“Toyota Motor” vadovas Katsuaki Watanabe teigė neatmetąs galimybės įsigyti kurio nors užsienio automobilių gamintojo akcijų, tačiau pridūrė, kad kol kas dar neaišku, ar šis žingsnis yra reikalingas. Visai neseniai šis Japonijos gamintojas pateikė staigmeną pranešdamas, kad įsigis dalį “General Motors” valdomų “Fuji Heavy Industries” akcijų ir sieks bendradarbiauti gamybos bei tyrimų ir diegimo srityse. “Fuji Heavy Industries” valdo “Subaru” markę.

Nuosavybės ryšiais “Toyota” yra susijusi su dar dviem Japonijos bendrovėmis – mažus automobilius gaminančia “Daihatsu Motor” bei sunkvežimių gamintoju “Hino Motors”. “Toyota” kol kas neturi nei vieno užsienio gamintojo akcijų, tačiau gamybiniais ryšiais yra susijusi su keletu jų, pavyzdžiui, kartu su “General Motors” turi bendrą gamyklą Kalifornijoje (JAV), o su “PSA/Peugeot-Citroen” – Koline, Čekijoje.

“Toyota Avensis”

K.Watanabe tvirtino, kad sprendimą įsigyti 8,7% “Fuji Heavy Industries” lėmė tikrai ne noras aplenkti “General Motors” ir tapti didžiausiu pasaulyje automobilių gamintoju. Pasak vadovo, bendrovė turi sunkumų gamybos bei technologijų srityse, o bendradarbiavimas su “Fuji Heavy Industries” galėtų būti naudingas abiems pusėms. “Toyota” pardavimai kasmet padidėja maždaug puse milijono automobilių, todėl jai nuolat trūksta gamybinių ir inžinerinių išteklių. Tuo tarpu kai kurios “Fuji Heavy Industries” gamyklos, ypač esančios JAV, veikia ne pilnu pajėgumu.

Paklaustas apie “Toyota” galimybes tapti didžiausiu pasaulyje automobilių gamintojui dar nesibaigus jo kadencijai, K.Watanabe atsakė, kad tai tikrai nėra pagrindinis tikslas.

Praeitą mėnesį “Toyota” pardavimai Europoje išaugo 5% iki rekordinio kiekio – 91,433 automobilių. Sausio-rugsėjo mėnesiais šio Japonijos gamintojo pardavimai Senajame žemyne ūgtelėjo 4% iki 743,851 vnt. Per šį laikotarpį “Toyota” užimama rinkos dalis padidėjo 0,1% procentinio punkto iki 5,1%. Prestižinės “Lexus” markės pardavimai Europoje per pirmus devynis mėnesius padidėjo 3% iki 20,195 vnt.

Spalis 29, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: