Taupiausiai Europoje vairuoja britai ir vokiečiai

„Automotive News Europe“ apžvalgininkas Luca Ciferri pastebi, jog Europoje vyrauja įsitikinimas, kad šiaurės šalyse yra vairuojama kur kas ekonomiškiau nei pietuose, tad Italijos automobilių gamintojas „Fiat“ pamėgino ištirti vairavimo įpročius Senajame žemyne. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad taupiausiai vairuoja Didžiosios Britanijos gyventojai, kurie gavo 63% „Fiat“ „eco:Index“ įvertį. Antroje vietoje liko vokiečiai (62%), trečiąją užėmė prancūzai (60%), italai (59%) atsidūrė ketvirtoje vietoje, o ispanai (58%) turėjo tenkintis penktąja vieta.

“eco:Drive” programinė įranga

„Fiat“ šiuos įverčius apskaičiavo remdamasis duomenimis, gautais išmaždaug 50 tūkst. vairuotojų, kurie parsisiuntė ir įsidiegė „eco:Drive“ programinę įrangą. Š i programa buvo sukurta siekiant padėti žmonėms mažinti degalų sąnaudas važiuojant konkrečiais maršrutais, pavyzdžiui, į darbą ir namo. „Fiat“ programinė įranga gali būti naudojama su maždaug 900 tūkst. „Blue&Me“ technologiją turinčių „Fiat“ automobilių, nepriklausomai nuo konkretaus modelio ir degalų tipo. Vairuotojas gali perkelti informaciją apie savo vairavimo būdą išautomobilio į kompiuterį ir tuomet programa analizuoja, kaip konkretaus vairuotojo vairavimo būdas atitinką optimalų variantą važiuojant konkrečiu maršrutu. Galiausiai programa vairuotojui pateikia patarimų, kaip būtų galima sutaupyti degalų, pavyzdžiui, laiku perjungiant pavaras, palaipsniui greitinant ir lėtinant.

„Fiat“ skelbia, kad tie vairuotojai, kurie šių patarimų laikėsi 30 dienų, pakoregavo savo vairavimo įpročius. Vidutiniškai šios programos dalyviams pavyko sutaupyti apie 6% degalų, o 10% tiksliausiai nurodymus vykdžiusių dalyvių savo degalų sąnaudas sumažino net 16%. Pastebima, kad naudodamiesi „eco:Drive“ patarimais Europos vairuotojai per metus galėtų sutaupyti iki 37 mlrd. ltr. degalų, o CO2 emisijos sumažėtų daugiau, nei per metus išmeta viena šalis, tokia kaip Portugalija.

Lapkritis 22, 2010   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: