Š vedijos valdžiai kelia abejonių „Saab“ naujojo savininko planai

Š vedijos verslo ir energetikos ministrė Mauda Olofsson teigė dar nežinanti, kiek naujasis „Saab“ savininkas „Koenigsegg Group“ ketina investuoti į šį gamintoją ir ar jam išvis prireiks valstybinių paskolų garantijų. Ministrė patvirtino, kad šalies vyriausybė jau pradėjo vertinti paskolų garantijų teikimo galimybę, tačiau pastebėjo, kad tokių garantijų „Koenigsegg Group“ gali ir neprireikti. Mažas itin brangių sportiškų automobilių gamintojas „Koenigsegg Group“ siekia užsitikrinti valstybės paskolų garantijas, kurios yra būtinos norint gauti Europos investicijų banko (EIB) paskolą.

M.Olofsson teigė nežinanti, kiek „Koenigsegg Group“ ketina investuoti į „Saab“, o tai yra vienas išsvarbiausių kriterijų. Kita būtina savybė yra sugebėjimas vadovauti šiam Š vedijos gamintojui. Dabartinis „Saab“ savininkas „General Motors“ tikisi, kad pardavimo sandorį pavyks užbaigti iki trečiojo šių metų ketvirčio pabaigos.

“Koenigsegg CCX”

M.Olofsson teigimu, dabar „Koenigsegg Group“ yra vertinama remiantis tais pačiais kriterijais, kuriuos naudoja ir EIB. Daugiausiai dėmesio skiriama bendrovės finansiniam stabilumui ir planuojamiems projektams, kurie turėtų apimti ekologiškesnius ir efektyvesnius variklius. M.Olofsson pabrėžė, kad vyriausybė kruopščiai įvertins turimas garantijas ir nuspręs, ar jų pakanka. Ministrė neatskleidė, kada planuojama baigti vertinimo procesą, tačiau pastebėjo, kad vyriausybė sieks nesudaryti kliūčių „Saab“ finansavimui gauti.

Rugpjūtis 19, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: