“Smart” patirs dar vieną restruktūrizaciją ir atsisakys “ForFour” modelio

„DaimlerChrysler“ pranešė, kad planuoja dar vieną „Smart“ padalinio reorganizaciją, kainuosiančią apie 1 mlrd. eurų ir 300 darbo vietų Vokietijoje, kurios metu numatoma sustabdyti „ForFour“ modelio gamybą ir visą dėmesį skirti „ForTwo“ modeliui.

Penktas pagal dydį automobilių gamintojas teigia, kad modelių gamos apkarpymas galiausiai leis „Smart“ kitąmet pirmą kartą gauti pelno, kuomet naujos kartos dvivietis modelis debiutuos rinkoje.

„Smart ForFour“ taip ir nepateisino į jį dėtų vilčių, kadangi vien pernai jo pardavimo apimtis smuko beveik ketvirtadaliu iki 43,700 vnt. Tačiau šio modelio gamybos nutraukimas yra ir derybų su „Mitsubishi Motors“, kuris pagal sutartį gamina „ForFour“ savo gamykloje Olandijoje, klausimas.

„Smart“ markė veikė nuostolingai nuo pat jos sukūrimo pradžios, o per visus veiklos metus sukaupti nuostoliai daro įspūdį. Tačiau dabar „Smart“ bus pilnai integruota į „Mercedes-Benz“ organizaciją. Per metus parduodant vos 143 tūkst. automobilių atskira „Smart“ struktūra nėra pateisinama.

Priešmetus „Smart“ nutraukė roadsterio gamybą ir atsisakė anksčiau skelbtų planų gaminti visureigį. Taip pat buvo atleista apie 700 darbuotojų, o restruktūrizavimo kaštai, siekę 1,1 mlrd. eurų, lėmė, kad „Mercedes Car Group“ 2005 m. patyrė nuostolį.

Kovas 30, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: