Slovakija tikisi tolesnio investicijų į autoverslo sektorių augimo

Slovakijos vyriausybė pranešė, kad šalies atstovai derasi su investuotojais dėl daugiau nei 100 projektų, kurių bendra vertė siekia 4,8 mlrd. eurų (16,6 mlrd. Lt). Anot šalies ekonomikos ministro atstovo spaudai Branislavo Zvaros, didžiausių investicijų gali sulaukti automobilių, elektronikos ir inžinerijos sektoriai.

Š iuo metu savo gamyklas Slovakijoje, kuri yra labai priklausoma nuo automobilių eksporto, turi „Volkswagen“, „PSA/Peugeot-Citroen“ bei „Kia Motors“. „Volkswagen“ grupė dar balandį paskelbė, kad nuo 2011 m. vidurio Bratislavos gamykloje pradės gaminti naują mažų automobilių šeimą. Trejų ir penkių durų modeliai papildys „Volkswagen“, „Š koda“ ir „Seat“ gamas. Š ioje gamykloje praeitų metų pabaigoje dirbo apie 7,7 tūkst. žmonių. Čia gaminama „Š koda Octavia“, visureigiai „Volkswagen Touareg“ ir „Audi Q7“ bei giminingo modelio „Porsche Cayenne“ kėbulai.

Bratislava

Planuojama, kad šiemet Slovakijos ekonomika smuks beveik 6%. Pirmąjį šių metų ketvirtį dėl ekonomikos nuosmukio bendrovėms sustabdžius investicinius projektus Slovakijos tiesioginės užsienio investicijos sumažėjo daugiau nei 90%. Dabar šalies vadovai tikisi, kad prisijungus prie euro zonos pavyks pritraukti naujų investuotojų. Tiesioginės užsienio investicijos yra labai svarbios Centrinės Europos šalių augimui, tad jų padidėjimas rodytų ir šio regiono atsigavimą.

B.Zvara teigė, kad šalis derasi ir dėl strateginės reikšmės investicijų. Jis tikisi, kad per artimiausius dvejus metus bus pasirašyta iki 70 investavimo susitarimų. Pagrindiniai investuotojai į Slovakijos elektronikos sektorių yra „Sony“ ir „Samsung Electronics“.

Lapkritis 25, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: