Š iemet „Robert Bosch“ detalių ir komponentų pardavimai sumenks 20%

Vokietijos pramonės konglomeratas „Robert Bosch“ prognozuoja, kad dėl ekonomikos nuosmukio sumažėjus automobilių gamybos apimtims jo pagrindinio automobilių komponentų gamybos padalinio pajamos šiemet smuks maždaug 20%. „Robert Bosch“ automobilių komponentų padalinio šefas Berndas Bohras interviu „Reuters“ teigė, kad pardavimų pajamos smuks nepaisant Vokietijos ir kitų didžiųjų Europos valstybių vykdomų naujų automobilių pirkimo skatinimo programų. Praeitais metais „Robert Bosch“ automobilių detalių pardavimai sumažėjo 7% iki 26,5 mlrd. eurų (91,5 mlrd. Lt), o šiemet bendrovė veikiausiai pirmą kartą nuo Antrojo pasaulinio karo turės pranešti apie konsoliduotą nuostolį.

Berndas Bohras

Vis dėlto B.Bohras teigė, kad „Robert Bosch“ neketina sekti kito komponentų gamintojo „Magna International“ pavyzdžiu ir įsitraukti į automobilių gamybos verslą. Š iuo metu „Magna International“ kartu su Rusijos valstybiniu banku „Sberbank“ siekia perimti „Opel“ kontrolę. Anot B.Bohro, bendrovė vengia interesų konflikto su savo klientais. Nors šiemet planuojamas nuostolis, „Robert Bosch“ neketina prašyti valstybės paramos kaip „Opel“, „Porsche“ ar guolių gamintojas „Schaeffler Group“, kuris valdo ir pagrindinį „Robert Bosch“ varžovą – „Continental“. Vadovas pastebėjo, kad neseniai bendrovė išleido 1,1 mlrd. eurų (3,8 mlrd. Lt) obligacijų emisiją, kuri sulaukė labai didelio susidomėjimo.

B.Bohras nemano, kad elektromobiliai artimiausioje ateityje galėtų tapti rimtais vidaus degimo variklius turinčių automobilių varžovais. Pasak jo, vidaus degimo agregatai dar gali būti naudojami bent 20 metų, ypač besivystančiose rinkose, prekių transportavimo ir tolimojo susisiekimo srityse. Degalų įpurškimo sistemų srityje pirmaujantis „Robert Bosch“ prognozuoja, kad 2020 m. elektromobilių gamybos apimtys gali sudaryti 2-3 mln. vnt.

Š iuo metu „Robert Bosch“ perima Australijos automobilių detalių gamintoją „Pacifica Group“.

Rugpjūtis 17, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: