„Seat“ taip pat pasiūlys visureigių

„Volkswagen“ grupei priklausanti „Seat“ markė siekdama padidinti pardavimų apimtis bei išbristi iš nuostolių liūno ketina savo modelių gamą papildyti keletu visureigių. „Seat“ vadovas Juergenas Stackmannas teigė, kad markė gali pasiūlyti įvairių dydžių bei formų visureigių – ne tik su tradiciniu universalo ar hečbeko kėbulo, bet ir su aptakaus kupė formas primenančiu nuolaidžiu stogu. Pirmasis „Seat“ visureigis rinką pasieks kitais metais. Tai bus MQB platformos pagrindu sukurtas modelis, giminingas antrosios kartos „Volkswagen Tiguan“. Šis visureigis kartu su panašiu „Škoda“ modeliu bus gaminami toje pačioje Kvasiny gamykloje Čekijoje.

Vis dėlto Ispanijos markė neketina apsiriboti vienu modeliu: Ženevos automobilių parodoje buvo pristatytas didesnis koncepcinis modelis 20V20, kuris gali pasirodyti iki dešimtmečio pabaigos. J.Stackmannas leidiniui „Automotive News Europe“ teigė, jog po kitąmet debiutuosiančio pagrindinio modelio gali sekti kiti variantai. Vadovas mano, kad visureigių sektorius yra puiki erdvė „Seat“ plėtrai. Koncepcinio modelio 20V20 ilgis siekia 466 cm, tad dydžiu jis artimas „Audi Q5“ visureigiui. Ispanijos markė skelbia, kad šis koncepcinis automobilis gali turėti keturių varomų ratų pavarą, naudoti įvairius variklius, tarp jų ir įkraunamą hibridinę jėgainę, o jo salone patogiai įsitaisys penki suaugę keleiviai.

“Seat 20V20″ koncepcinis modelis

Anot J.Stackmanno, 2020 m. didesniojo visureigio debiutui buvo pasirinkti dėl to, kad dabar „Seat“ pirkėjams toks modelis gali pasirodyti dar nepriimtinas. Vadovas mano, kad reikia laiko išvystyti „Seat“ markę taip, kad ir didesnių visureigių pirkėjai susimąstytų apie „Seat“ visureigio įsigijimą. J.Stackmannas pastebi, kad augantys „Leon“ pardavimai rodo, jog pirkėjai noriai renkasi ne tik mažus „Seat“ automobilius.

Šiuo metu didžiąją dalį „Seat“ pardavimų sudaro nedideli modeliai: mažoji „Ibiza“, kompaktinis „Leon“ bei mažiausiasis „Mii“. Tikimasi, kad nauji visureigiai ne tik padidins pardavimus, bet ir leis uždirbti pelno. Pirmąjį šių metų ketvirtį, padedamas spartaus „Leon“ pardavimų augimo, „Seat“ uždirbo 33 mln. eurų veiklos pelno, tuo tarpu atitinkamu laikotarpiu pernai patyrė 36 mln. eurų nuostolį. Tai buvo pirmasis pelningas „Seat“ ketvirtis po septynerių metų pertraukos.

“Seat 20V20″ koncepcinis modelis

„Seat“ skelbia, jog pirmąjį ketvirtį pardavimų apimtis išaugo 10% iki rekordinio kiekio – beveik 103 tūkst. automobilių. Sparčiausiai augo „Leon“ pardavimai: +14,6% iki beveik 40 tūkst. vnt. Vis dėlto populiariausiu Ispanijos markės modeliu išlieka „Ibiza“, kurios pardavimai minėtu laikotarpiu padidėjo 9,5% iki beveik 42 tūkst. vnt.

Vokietijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad „Seat“ gali gaminti ir mažą visureigį, kuris konkuruotų su „Nissan Juke“.

Gegužė 21, 2015   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: