„Saab“ pristato naują visureigį 9-4X

Lapkričio mėn. vykstančioje Los Andželo (JAV) automobilių parodoje „Saab“ pristatė naują modelį – visureigį 9-4X. Š vedijos gamintojas tikisi nuo 2012 m. per metus parduoti 15-20 tūkst. šių visureigių, apie pusę šio kiekio tiekiant JAV rinkai. „Saab“ ir „Spyker“ valdybos pirmininkas Victoras Mulleris pastebi, kad šis debiutas yra labai svarbus, nes jis išplės itin siaurą „Saab“ modelių gamą, kurią dabar sudaro tik naujasis 9-5 ir jau gerokai senstelėjęs 9-3. Anot vadovo, didžiausias „Saab“ automobilis 9-4X varžysis su „Audi Q5“ ir Q7 bei „BMW X3“ ir X5.

“Saab 9-4X”

„Saab 9-4X“ pirmiausiai pasirodys Š iaurės Amerikoje bei tokiose augančiose rinkose kaip Kinija, Brazilija, o artimiausiu metu – ir Indija. Š is modelis komplektuojamas su 2,8 ltr. V-6 (300 AG) benzininiu varikliu, kuris montuojamas ir į 9-5 sedaną, šešių laipsnių automatine pavarų dėže ir keturių varomų ratų sistema. 9-4X planuojama prekiauti ir keliose Europos šalyse, tačiau V.Mulleris pripažįsta, kad naujojo modelio galimybes čia labai ribos dyzelinio variklio trūkumas. „General Motors“ pasiūlytas dyzelinis agregatas neatitiko Europos pirkėjų keliamų reikalavimų, tačiau V.Mulleris ketina surasti kitą dyzelinės jėgainės tiekėją.

“Saab 9-4X”

JAV rinkoje 9-4X pasirodys kitų metų gegužę, o kitose šalyse jo prekyba prasidės rugpjūtį. Š io modelio kainos dar neskelbiamos, o V.Mulleris žada, kad kaina bus kiek didesnė nei „Audi Q5“ ir mažesnė už Q7. „Saab“ sumažino šių metų pardavimų prognozę iki vos 30-35 tūkst. vnt., nors anksčiau buvo ketinama parduoti 45 tūkst. automobilių. Gamintojas tikisi, kad 2012 m. jau pavyks gauti pelno, o pardavimų apimtys pasieks 120 tūkst. vnt.

Lapkritis 22, 2010   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • Julius

    Gerai atrodo :)

  • mindoza

    pirksiu

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: