„Saab“ ieško naujo šeimininko

Š vedijos automobilių gamintojas „Saab“ karštligiškai ieško strateginio investuotojo, nes dabartinis savininkas „General Motors“ pareiškė, kad nuo kitų metų sausio 1 d. norėtų nutraukti visus ryšius su „Saab“. Bendrovė pranešė pasirašiusi slaptumo susitarimus su 27 galimais investuotojais, o teismo paskirtas administratorius teigė, jog „Saab“ domisi 20 potencialių pirkėjų ir sandoris turėtų būti užbaigtas birželio mėn. Š iuo metu „Saab“ vykdo restruktūrizaciją, kuri yra panaši į Lietuvoje taikomą bankroto procedūrą.

„Saab“ atstovė spaudai Gunilla Gustavs pasidžiaugė investuotojų susidomėjimu ir teigė, kad gamintojas dažnai susitinka su pirkėjų atstovais. Balandžio 6 d. teismui pateiktame restruktūrizacijos plane nurodoma, jog gamybos pertvarkymui ir naujų modelių pristatymui reikia 1 mlrd. dolerių (2,6 mlrd. Lt). Kiek anksčiau „Saab“ vadovas Janas-Ake Jonssonas žurnalui „Automotive News Europe“ teigė, kad bendrovė nori derėtis su penkiais-septyniais investuotojais, tačiau konkrečių pavadinimų neįvardijo.

“Saab” gamyba

Kaip galimi „Saab“ pirkėjai buvo minimi ir Kinijos gamintojai „Geely Automobile“ bei „Dongfeng Motor Group“, tačiau abi bendrovės paneigė šiuos gandus. Aukštas „Geely“ pareigūnas teigė, jog gamintojas nevedė derybų dėl „Saab“ įsigijimo ir išvis neketina pirkti užsienietiškų markių. Tuo tarpu „Dongfeng“ atstovas spaudai tvirtino, jog bendrovėje nevyko vidinių pasitarimų dėl „Saab“ pirkimo ir jam nėra žinoma jokių faktų, patvirtinančių „Dongfeng“ susidomėjimą Š vedijos gamintoju.

„Reuters“ pranešė, kad investavimu į „Saab“ taip pat domisi nelistinguojamos bendrovės bei į pensiją išėjusių Š vedijos darbininkų atstovai. J.A.Jonssonas tikisi, kad vėliausiai per du mėnesius pavyks pasiekti konkretų susitarimą su kokiu nors investuotoju, nes Š vedijos vyriausybė nori žinoti, kas valdys šį gamintoją, o „General Motors“ nori jo atsikratyti.

“Saab 9-5″

„General Motors“ vadovas Fritzas Hendersonas dar Ženevos parodoje teigė, kad „Saab“ užsitikrino finansavimą dviejų naujų modelių kūrimui: 9-5 ir 9-4X, tačiau JAV gamintojas neketina investuoti į Trollhattano (Š vedija) gamyklos pritaikymą naujojo 9-5 modelio gamybai. Š vedijos vyriausybė teigė, kad svarstytų galimybę suteikti „Saab“ paskolų garantijų, jei gamintojas rastų naują savininką. „General Motors“ 50% „Saab“ akcijų 1990 m. įsigijo maždaug už 700 mln. dolerių (1,835 mln. Lt), o po dešimties metų, primokėjęs 125 mln. dolerių (328 mln. Lt) bei prisiėmęs skolas, įgijo pilną „Saab“ kontrolę. Š vedijos gamintojo pardavimai pernai sumažėjo 35%, o nuostoliai dėl smarkiai smukusios paklausos, pasenusios modelių gamos, perteklinių pajėgumų ir didelių kaštų siekė 340 mln. dolerių (891 mln. Lt), tad pirkėją rasti bus tikrai nelengva.

Balandis 21, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: