Prancūzijos vyriausybė neplanuoja parduoti “Renault” akcijų

Plataus mąsto privatizavimo kampaniją vykdanti Prancūzijos vyriausybė teigia neketinanti parduoti jai priklausančios “Renault” akcijų dalies. Privatizuodama valstybines bendroves Prancūzijos vyriausybė siekia sumažinti valstybės skolą apie 1,06 mlrd. eurų (3,66 mlrd. Lt).

Prancūzijos ministras pirmininkas Dominique,as de Villepinas žurnalistams teigė didžiuojąsis “Renault” bendrove ir neketinąs keisti valstybės valdomo akcijų paketo. Š alies premjeras taip kalbėjo vienoje “Renault” gamyklų, kur bendrovės ir vietinės valdžios atstovai pasirašė susitarimą dėl darbo vietų kūrimo.

Trečios kartos “Renault Clio”

Anksčiau valstybei priklausęs gamintojas vadinosi “Regie Nationale des Usines Renault” ir buvo stiprus komunistų partijos ir profsąjungų bastionas. 1994 m. lapkričio mėnesį ši bendrovė buvo išdalies privatizuota.

Š iuo metu “Renault” valdo 44% savo strateginio partnerio “Nissan Motor” akcijų, o Japonijos gamintojas turi 15% Prancūzijos bendrovės akcijų. Beje, abiems gamintojams vadovauja tas pats asmuo – Carlosas Ghosnas.

“Renault” rinkos kapitalizacija šiuo metu yra 22,4 mlrd. eurų (77,3 mlrd. Lt), taigi valstybės valdomas akcijų paketas yra vertas 3,5 mlrd. eurų (12,1 mlrd. Lt).

Spalis 29, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: