Porsche svarsto galimybę perimti pilną Volkswagen kontrolę

Lapkričio viduryje „Porsche“ paskelbė padidinęs valdomų „Volkswagen“ akcijų paketą iki 27,4% ir planuojantis įsigyti dar 2,5% didžiausio Europos automobilių gamintojų akcijų. Tuomet „Porsche“ valdys net 29,9% „Volkswagen“ akcijų, o perkopus 30% ribą jau privaloma pateikti siūlymą supirkti ir visą likusią akcijų dalį. Tai pakurstė kalbas, kad „Porsche“ gali perimti pilną „Volkswagen“ kontrolę. Be to, šis sportiškų automobilių gamintojas paskelbė ketinąs sukaupti 8 mlrd. eurų (28 mlrd. Lt), kurie, kaip manoma, gali būti panaudoti „Volkswagen“ akcijoms pirkti.

„Porsche“ savo veiksmus aiškina noru užsitikrinti stabilius ryšius su strateginiu partneriu, jeigu būtų panaikintas vadinamasis „Volkswagen“ įstatymas, pagal kurį nei vienas akcininkas negali turėti daugiau kaip 20% „Volkswagen“ balsų. „Porsche“ taip pat teigė neketinąs viršyti 30% „Volkswagen“ akcijų ribos. Vis dėlto „Stanford Bernstein“ analitikas Stephenas Cheethamas mano, kad vienas įtakingiausių „Porsche“ savininkų Ferdinandas Piechas, kuris yra ir „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininkas, gali panorėti perimti pilną „Volkswagen“ kontrolę. Visas balso teisę turinčias „Porsche“ akcijas kontroliuoja Porsche ir Piechų šeimos.

Galingiausia „Volkswagen Passat“ versija – R36

Analitikų manymu, „Porsche“ sprendimas didinti įstatinį kapitalą neigiamai atsilieps šio sportinių automobilių gamintojo akcininkams, nes sumažės jų turimų akcijų vertė bei kiekis, tuo tarpu „Volkswagen“ akcininkams susidariusi situacija yra gana palanki, nes pasklidus gandams dėl perėmimo smarkiai pabrango „Volkswagen“ akcijos.

„Credit Suisse“ pripažino, kad „Porsche“ gali puoselėti ketinimą supirkti „Volkswagen“ akcijas, tačiau teigė, jog bent jau artimiausiu metu tai mažai tikėtina.

Lapkritis 24, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: