„Porsche Panamera“ debiutuos 2009 m. vasarą

Naujausias „Porsche“ modelis – penkių durų hečbekas „Panamera“ – turėjo debiutuoti š.m. kovo mėnesį vyksiančioje Ženevos automobilių parodoje, tačiau vėliau gamintojas nusprendė automobilį pristatyti Š anchajaus parodoje balandžio mėnesį. Prekyboje „Panamera“ turėtų pasirodyti metų viduryje. Š is debiutas „Porsche“ yra itin svarbus, nes gamintojas viliasi, jog „Panamera“ leis padidinti pardavimų apimtis, kurios įstrigo ties 100 tūkst. vnt. riba ir nedidėja jau dvejus metus išeilės.

“Porsche Panamera”

„Panamera“ kūrimas Vokietijos sportiškų automobilių gamintojui atsiėjo apie milijardą eurų (3,5 mlrd. Lt), tikimasi per metus parduoti bent 20 tūkst. šių automobilių. „Panamera“ bus ketvirtasis „Porsche“ modelis greta legendinio 911, roadsterio „Boxster“ ir jo kupė versijos „Cayman“ bei gremėzdiškojo visureigio „Cayenne“. Gamintojas tvirtina, kad 497 cm ilgio, 193 cm pločio ir 142 cm aukščio „Panamera“ bus žemesnė ir platesnė už savo varžovus. Spėjama, kad automobilis kaunuos nuo 70-80 tūkst. eurų (242-276 tūkst. Lt) ir konkuruos su „Maserati Quattroporte“, „Mercedes-Benz CLS“ bei būsimuoju „Aston Martin Rapide“.

„Porsche“ pardavimų ir rinkodaros skyriaus vadovas Klausas Berningas teigė, jog su „Panamera“ gamintojas taikosi į visiškai naują pirkėjų segmentą: anot jo, reikia įtikinti žmones, kad šiame modelyje patogiai galima keliauti su visa šeima. Pasak vadovo, 670 „Porsche“ dilerių visame pasaulyje į salonų plėtrą išviso investavo milijardą eurų (3,5 mlrd. Lt), kiekvienas salonas „Panamera“ eksponavimui skirtai erdvei vidutiniškai išleido po 175 tūkst. eurų (604 tūkst. Lt).

“Porsche Panamera”

Paskutinį kartą naują modelį „Porsche“ pristatė 2002 m. gruodį, kuomet debiutavo visureigis „Cayenne“, dabar sudarantis beveik pusę „Porsche“ pardavimų apimčių. Anot gamintojo, „Panamera“ dizainas buvo įkvėptas legendinio 911 modelio. „Panamera“ bus surenkama „Porsche“ gamykloje Leipcige, kur gaminamas ir „Cayenne“, tačiau kėbulus gamins ir dažys „Volkswagen“ gamykla Hanoveryje.

Vasaris 17, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: