Porsche padidino valdomą Volkswagen akcijų paketą iki 30,9%

Vokietijos sportiškų automobilių gamintojas „Porsche“ pasinaudojo opcionu įsigyti 3,6% „Volkswagen“ akcijų ir padidino turimą „Volkswagen“ akcijų paketą iki 30,9%. Pagal Vokietijos įstatymus, perkopusi 30% ribą „Porsche“ turės pateikti pasiūlymą supirkti visas didžiausio Europos automobilių gamintojo akcijas.

„Porsche“ skelbia už vieną paprastąją „Volkswagen“ akciją pasiūlysianti 100,92 euro (348,46 Lt) bei privaloma priedą privilegijuotųjų akcijų savininkams. „Volkswagen akcijų rinkos kaina šiuo metu yra virš117 eurų (404 Lt), tad pasiūliusi mažiausią leistiną sumą „Porsche“ formaliai įvykdys įstatyminį reikalavimą, tačiau vargu ar sulauks akcininkų susidomėjimo. Tokiu būdu bendrovė su gana nedidelėmis išlaidomis bus užvaldžiusi per 30% „Volkswagen“ akcijų.

„Porsche Carrera 4“ kabrioletas

„Porsche“ pranešime spaudai teigiama, jog gamintojas neabejoja, kad glaudesni ryšiai su „Volkswagen“ bus naudingi abiems bendrovėms ir neturės neigiamų pasekmių „Porsche“ savitumui. Bendrovė tikina neketinanti įsigyti kontrolinio „Volkswagen“ akcijų paketo.

Š is „Porsche“ pranešimas užbaigė kelis mėnesius trukusias spėliones, kad „Porsche“ pasinaudos turimu „Volkswagen“ akcijų pirkimo opcionu. Daug investuotojų tikėjosi, kad Ferdinandas Piechas, kuris yra įtakingiausias „Porsche“ kontroliuojančių Porsche ir Piechų šeimų narys, panorės sustiprinti savo įtaką „Volkswagen“. F.Piechas yra ir „Volkswagen“ stebėtojų tarybos pirmininkas bei šios bendrovės „pilkasis kardinolas“ – priimant sprendimus jo žodis dažniausiai būna lemiamas.

Kovas 29, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: