“Opel Speedster” pakeis JAV gaminamas modelis

Legendinio “Lotus” gaminamas “Opel Speedster” žavėjo automobilių entuziastus, tačiau šis dinamiškas roadsteris nepateisino “General Motors” vilčių ir jo gamyba buvo nutraukta. JAV bendrovė tikisi, kad 2007 m. pasirodysiančio konservatyvesnio “Speedster” įpėdinio pardavimai bus žymiai didesni.

Sportiškojo “Speedster” įpėdinis bus sukurtas “General Motors” “Kappa” platformos pagrindu ir gaminamas Wilmingtono gamykloje (JAV). Š ioje gamykloje bus gaminami ir tos pačios platformos pagrindu sukurti “Pontiac Solstice” bei “Saturn Sky” automobiliai. “Pontiac Solstice” JAV rinkoje debiutuos jau šį rudenį, o “Opel” ir “Saturn” versijos pasirodys šiek tiek vėliau.

Gali būti, kad “Speedster” įpėdinis bus pavadintas “Opel GT” – kaip ir kultinis septintojo dešimtmečio modelis. “Opel” modelio išvaizda turėtų būti panaši į Detroito automobilių parodoje debiutavusio “Saturn Sky”. “Kappa” platformos modelių galinius ratus varys priekyje sumontuotas agregatas.

“Saturn Sky”

“Opel Speedster”, kuris Didžiojoje Britanijoje vadinamas “Vauxhall VX220″, gamyba buvo nutraukta š.m. liepos 21 d. Išviso Hethelio mieste (Didžioji Britanija) esančioje “Lotus” gamykloje buvo pagaminta 7 tūkst. “Speedster”. Š is modelis turėjo išaliuminio pagamintą monokokinį kėbulą, jame buvo naudojama “Lotus Elise” architektūra – “Speedster” variklis buvo montuojamas už sėdynių.

“Opel Speedster” debiutavo 2000 m. rugsėjį. Gamintojas planavo šį modelį gaminti trejus metus ir kasmet parduoti po 3 tūkst. vnt. Vėliau šis planas buvo sumažintas iki 2 tūkst. vnt., o “Speedster” gamyba pratęsta dar dvejus metus. Nepaisant to, šis modelis neįvykdė net ir kuklesnių pardavimų tikslų. “JATO Dynamics” duomenimis, per pirmąjį šių metų pusmetį buvo parduota tik 220 “Speedster”.

“Global Insight” analitikas Christophas Stuermeris mano, kad, jei “Speedster” įpėdinio kaina bus tinkamai parinkta, o kokybė atitiks Europos standartus, tai jo metiniai pardavimai gali siekti iki 8,5 tūkst. vnt.

Rugsėjis 29, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: