Naujasis „Prius“ bus ekologiškiausias „Toyota“ modelis Europoje

Detroito automobilių parodoje sausio mėn. debiutavęs trečios kartos „Prius“ bus ekologiškiausias „Toyota“ modelis Europoje – CO2 emisija sudarys tik 95 g/km, tuo tarpu antros kartos „Prius“ į aplinką išmeta 104 CO2 g/km. Dabar mažiausiai aplinką teršiantis „Toyota“ automobilis Europoje yra mažasis „iQ“, kurio ekologiškiausios versijos CO2 emisija siekia 99 g/km.

Naujasis “Toyota Prius”

Naujojo „Prius“ prekyba Europoje turėtų prasidėti liepos mėn., pora mėnesių vėliau nei Japonijoje ir Š iaurės Amerikoje. Manoma, kad trečiosios kartos „Prius“ kainuos panašiai kaip ir dabartinis modelis, už kurį Lietuvoje teks pakloti nuo 90,220 Lt. Praeitais metais „Toyota“ Europoje pardavė 43 tūkst. „Prius“, tačiau pardavimus ribojo pasiūlos suvaržymai, nes šių modelių gamykla Japonijoje nespėjo patenkinti paklausos.

„Toyota“ Europos padalinio vadovas Tadashi Arashima žurnalui „Automotive News Europe“ teigė, kad pernai buvo gauta 50 tūkst. „Prius“ užsakymų. Vadovas planuoja, jog šiemet Europoje pavyks parduoti 70 tūkst. „Prius“, iškurių 5-10 tūkst. vnt. bus naujos kartos modeliai.

Naujasis “Toyota Prius”

Naujos kartos „Prius“ yra lengvesnis už savo pirmtaką ir vietoje 1,5 ltr. variklio turi 22 AG galingesnę 1,8 ltr. (98 AG) hibridinę benzininę-elektrinę jėgainę. Be to, jo forma tapo aptakesnė, o stogo aukščiausias taškas buvo kiek pastumtas į galą siekiant pagerinti aerodinamines savybes ir sukurti daugiau erdvės gale sėdinčių keleivių galvoms.

Vasaris 25, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • saulius

    jega

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: