„Mazda“ pristatė naują ekonomiškesnių variklių šeimą

Japonijos automobilių gamintojas „Mazda Motor“ tikisi, kad neseniai pristatyti ekonomiški varikliai kompensuos hibridinių bei elektrinių jėgainių trūkumą ir užtikrins jo modelių konkurencingumą. Naujos „Sky“ variklių šeimos agregatai „Mazda“ automobiliuose pasirodys 2011 m. Bendrovė viliasi, kad jie padės pasiekti užsibrėžtą tikslą 2008-2015 m. vidutines degalų sąnaudas sumažinti 30%.

Skelbiama, kad naujieji „Mazda Motor“ agregatai naudos mažiau degalų ir pasižymės didesniu sukimo momentu, nes gamintojas perkonstravo beveik viską: nuo suspaudimo laipsnio ir degimo trukmės iki įsiurbimo tūrio. „Mazda Motor“ variklių kūrimo programos vadovas Nobuhiro Hayama pastebi, kad daugelis žmonių yra įsitikinę, jog vidaus degimo variklio tobulinimo galimybės ribotos, tačiau pakoregavus kelis veiksnius gamintojui pavyko smarkiai sumažinti degalų sąnaudas.

Keturių cilindrų tiesioginio įpurškimo benzininio variklio „Sky-G“ darbinis tūris svyruoja nuo 1,3 ltr. iki 2,0 ltr., o jo degalų sąnaudos bus 15% mažesnės nei dabartinio analogiškos klasės agregato. Dyzelinė versija „Sky-D“ bus 20% ekonomiškesnė. Abu agregatai komplektuojami su nauja šešių laipsnių automatine transmisija „Sky-Drive“.

“Sky-G” variklis

Dėl riboto tyrimų ir technologijų diegimo biudžeto „Mazda Motor“ negali pasiūlyti hibridinių modelių, kokius gamina „Toyota Motor“ bei „Honda Motor“, ir nekuria elektrinių automobilių, kokius dabar aktyviai konstruoja „Nissan Motor“ bei „Mitsubishi Motors“. Dėl to „Mazda Motor“ prezidentui Takashi Yamanouchi belieka tikėtis, kad taupesni vidaus degimo varikliai leis veiksmingai konkuruoti rinkoje.

N.Hayama neatskleidė, kurie „Mazda“ modeliai pirmiausiai gaus „Sky“ serijos variklius. Tokijo automobilių parodoje 1,3 ltr. „Sky-D“ variklis buvo pademonstruotas „Kiyora“ koncepciniame modelyje.

Lapkritis 25, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: