Maserati tikisi, kad šiemet pavyks gauti pelno

„Maserati“ vadovas Roberto Ronchi tvirtai tiki, kad po 17 nuostolingų metų šiemet pagaliau pavyks dirbti pelningai. „Maserati“ galimybėmis neabejoja ir „Fiat“ grupės vadovas Sergio Marchionne, kuris teigė, kad šiemet „Maserati“ pagaliau išsikapstys išnuostolių klampynės. 1990 m. tapusi „Fiat“ grupės nare „Maserati“ iki šiol dirbo tik nuostolingai.

Nors praeitais metais markės pardavimai smuktelėjo 2,6% iki 519 mln. eurų (1,792 mln. Lt), veiklos nuostoliai sumažėjo nuo 85 mln. eurų (293 mln. Lt) iki 33 mln. eurų (114 mln. Lt). „Maserati“ tiki, kad sėkmę atnešdu šiemet pasirodę modeliai – reprezentacinis sedanas „Quattroporte“ su nauja automatine transmisija bei kupė „GranTurismo“. Planuojama, kad dėl šių modelių „Maserati“ pardavimai šiemet padidės iki 7,600 vnt., pernai buvo realizuota 5,600 šios markės automobilių. Didžiąją dalį šio augimo turėtų sudaryti „Quattroporte Automatica“: pernai „Maserati“ paravė 3,5 tūkst. „Quattroporte“ sedanų, o šiemet tikisi realizuoti 5,0-5,5 tūkst. vnt.

„Maserati Quattroporte Automatica“

Italijos bendrovė viliasi, kad naujoji automatinė greičių dėžė sulauks didelio pirkėjų susidomėjimo. „Quattroporte“ projekto vadovas Antonio Cesaretti teigė, kad ši šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė kartu su „ZF Friedrichshafen“ buvo kuriama pusantrų metų, nes ją teko derinti prie 7 tūkst. aps./min pasiekiančio „Quattroporte“ variklio. Be to, buvo sukurta net 20 skirtingų pavarų perjungimo modelių. R.Ronchi prognozuoja, kad šiemet „Quattroporte Automatica“ sudarys net 80% visų „Quattroporte“ pardavimų, o kitąmet šios versijos dalis sumažės iki 60-70%.

„ZF Friedrichshafen“ sukurtą automatinę pavarų dėžę gamintojas nusprendė pasiūlyti dėl to, kad nemažai daliai potencialių „Quattroporte“ pirkėjų nepatiko „Magneti Marelli“ gaminama sekvencinė greičių dėžė. Vieno didžiausių Italijoje veikiančių „Maserati“ dilerių „RossoCorsa“ atstovas Piero Mocarelli pastebėjo, kad po bandomojo važiavimo daug potencialių pirkėjų pasigesdavo tikro „automato“.

„Maserati GranTurismo“

Naujasis „GranTurismo“ kupė pakeitė 1998 metais debiutavusį „Coupe“ modelį. Š io automobilio interjero ir išorės dizainą kūrė žinoma bendrovė „Pininfarina“. „GranTurismo“, kaip ir kitų „Maserati“ modelių, kėbulą gamins I.T.C.A. Produzione“, o dažys bei variklius montuos garsioji „Maserati“ „pusseserė“ „Ferrari“. Š io modelio surinkimo darbai bus baigiami Modenos mieste Italijoje esančioje „Maserati“ gamykloje. Prekyboje „GranTurismo“ pasirodys vasarą ir bus komplektuojamas su 4,2 ltr. V-8 (405 AG) varikliu.

Kovas 15, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: