„Jaguar“ ir „Land Rover“ nuostoliai nutempė paskui save „Tata Motors“

Dėl smukusios automobilių paklausos ir prastų „Jaguar“ bei „Land Rover“ rezultatų didžiausias Indijos automobilių gamintojas „Tata Motors“ pirmą kartą per aštuonerius metus turėjo paskelbti apie nuostolį. 2008 m. Didžiosios Britanijos prestižinių automobilių gamintojus „Jaguar“ ir „Land Rover“ įsigijusi bendrovė pranešė planuojanti mažinti kaštus. „Tata Motors“ teigimu, kovo mėn. pasibaigusiais finansiniais metais „Jaguar“ ir „Land Rover“ grynasis nuostolis sudarė 281 mln. svarų sterlingų (1,127 mln. Lt), nes dėl ekonomikos nuosmukio smarkiai sumažėjo reprezentacinių sedanų ir visureigių pardavimai. Į Indijos bendrovės ataskaitas pateko dešimties mėnesių „Jaguar“ ir „Land Rover“ rezultatai, nes iki tol šie Britanijos gamintojai priklausė „Ford Motor“.

Bendras „Tata Motors“ konsoliduotas grynasis nuostolis kovo mėn. pasibaigusiais finansiniais metais sudarė 25 mlrd. rupijų (1,3 mlrd. Lt), o priešmetus bendrovė gavo beveik 22 mlrd. rupijų (1,1 mlrd. Lt) grynojo pelno. Indijoje dėl ekonomikos sulėtėjimo ir išaugusių skolinimosi kainų naujų automobilių rinka taip pat smuko, tačiau nuo vasario mėnesio pardavimai kiek atsigavo. „Tata Motors“ pardavimų pajamos išaugo iki 704 mlrd. rupijų (35 mlrd. Lt), o priešmetus sudarė 354 mlrd. rupijų (18 mlrd. Lt), bet dėl „Jaguar“ ir „Land Rover“ įsigijimo bei kito turto pirkimo ir pardavimo šios sumos nėra palyginamos.

“Jaguar” ir “Land Rover” kol kas dirba nuostolingai

Kiek anksčiau „Tata Motors“ pranešė, kad veiklos Indijoje grynasis pelnas praeitais finansiniais metais sumažėjo beveik 51% iki 10 mlrd. rupijų (500 mln. Lt). Pernai užbaigus „Jaguar“ ir „Land Rover“ įsigijimo sandorį Indijos bendrovei sunkiai sekasi pasiskolinti reikalingų lėšų, nes dėl finansų sektoriaus krizės sumažėjo skolinimosi galimybės. 2008 m. išleista „Tata Motors“ akcijų emisija nesulaukė didelio susidomėjimo, tad gamintojas atidėjo ir savo akcijų prekybą užsienyje. Bendrovei teko ieškoti būdų refinansuoti 3 mlrd. dolerių (7 mlrd. Lt) trumpalaikę paskolą, kurią buvo pasiėmusi iš„Ford Motor“ pirkdama „Jaguar“ ir „Land Rover“. Bendrovė praneša, kad jai pavyko atidėti 1 mlrd. dolerių (2,4 mlrd. Lt) skolos grąžinimą 18 mėnesių iki 2010 m. pabaigos.

Rugpjūtis 19, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: