Ispanija ruošiasi įvesti apmokestinimą, susietą su aplinkos tarša

Ispanijos vyriausybė gali patvirtinti naują automobilių apmokestinimo sistemą, kuri būtų susieta su išmetamo anglies dvideginio kiekiu. Dėl to mažiems ekonomiškiems automobiliams mokesčiai gali sumažėti, o sunkiems, daug teršalų išmetantiems modeliams – išaugti. Ispanijos aplinkosaugos ministrė Cristina Narbona teigė, kad šalies ekonomikos ministerija beveik baigė rengti įvairių priemonių paketą, kuris turėtų paskatinti rinktis ekologiškesnius automobilius.

Manoma, kad naujasis mokesčių įstatymas bus įtrauktas į energijos sąnaudas mažinančių priemonių kompleksą, kurį artimiausiu metu svarstys šalies ministrai. Į šį kompleksą įtrauktos ir priemonės, kuriomis skatinama krovinius gabenti ne keliais, o geležinkeliu.

Ispanija ketina aktyviau kovoti su aplinkos tarša

Ispanijos pramonei gana gerai sekėsi riboti į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekį, tačiau transporto tarša vis dar auga sparčiai, tad norėdama įvykdyti Kyoto protokolo reikalavimus šalies vyriausybė nedelsdama turi imtis priemonių. Ispanijos automobilių gamintojų asociacija „Anfac“ įspėjo, kad naujoji mokestinė tvarka gali pakenkti automobilių pramonės konkurencingumui. Gamyklų Ispanijoje turi ne tik vietinis „Seat“, bet ir „Ford Motor“, „General Motors“ bei kiti didieji gamintojai.

Š ioje istorijoje keista yra tai, kad visai neseniai Ispanijos parlamentas atmetė mažos Katalonijos partijos pasiūlymą sumažinti mokesčius ekologiškiems automobiliams.

Birželis 21, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: