“General Motors” tikisi padidinti automobilių prekybą Lenkijoje 50%

“General Motors” tikisi, kad Pietinėje Lenkijos dalyje esančioje Gliwice gamykloje sumontuotos naujos gamybos linijos kitąmet gamybos apimtis Lenkijoje leis padidinti beveik 50%. “General Motors” Europos padalinio valdybos pirmininkas Fritzas Hendersonas tikina, kad dėl neseniai užbaigtų investicijų Gliwice gamyklos metiniai pajėgumai kitąmet turėtų pasiekti 180 tūkst. vnt. Š iemet šioje gamykloje bus pagaminta apie 129 tūkst. automobilių.

Š iuo metu Lenkijoje gaminami antros kartos “Opel Astra” bei “Agila” modeliai, tačiau netrukus čia bus pradėta gaminti ir naujoji “Zafira”. Anot F.Hendersono, “Zafira” bus gaminama Gliwice gamykloje Lenkijoje ir Bochumo gamykloje Vokietijoje.

“Opel Zafira”

Nuostolingai veikiantis “General Motors” Europos padalinys šiuo metu vykdo didelę restruktūrizaciją. Siekdama sumažinti darbuotojų skaičių ir pagaliau gauti pelno bendrovė dvi gamyklas uždarė, o kitas apjungė.

F.Hendersonas teigė, kad išplėstoje gamykloje Lenkijoje bus sukurta apie tūkstantis naujų darbo vietų. Pastaruoju metu “General Motors” Lenkijoje investuoja itin daug, nes ši šalis yra patraukli dėl pigesnės darbo jėgos bei ilgalaikio Centrinės ir Rytų Europos rinkos augimo potencialo.

Pasak F.Hendersono, bus eksportuojama net 90% Gliwice pagamintų automobilių. Lenkijos naujų automobilių rinka pernai smuktelėjo panaikinus galimybę įmonėms susigrąžinti PVM, o taip pat po įstojimo į ES šalį užplūdus naudotiems automobiliams.

Rugsėjis 29, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: