Ford svarsto galimybę į JAV eksportuoti keletą europietiškų modelių

„Ford Motor“ JAV automobilių pirkėjams gali pasiūlyti keletą europietiškų modelių, pavyzdžiui, „S-Max“, „Mondeo“ bei „Transit Connect“. Bendrovės vadovas Alanas Mulally interviu žurnalui „Automotive News Europe“ pripažino, kad yra didelė tikimybė, kad plėsdamas JAV modelių gamą „Ford“ artimiausiu metu pasinaudos kituose regionuose gaminamais automobiliais. Kaip potencialius kandidatus patekti į JAV rinką A.Mulally įvardijo vienatūrį „S-Max“, vidutinės klasės modelį „Mondeo“ bei lengvąjį komercinį automobilį „Transit Connect“.

„Ford Transit Connect“

Apie šiuos ketinimus vadovas prasitarė bendrovei pranešus, kad 2006 m. buvo nesėkmingiausi per visą 103 metų istoriją: pernai „Ford Motor“ nuostoliai siekė 12,7 mlrd. dolerių (33,3 mlrd. Lt). Prastus rezultatus lėmė susilpnėjusios pozicijos JAV rinkoje, kur automobilių gamybos padalinio nuostoliai sudarė 6,1 mlrd. dolerių (16,0 mlrd. Lt). Tuo tarpu Europoje dėl „Ford“ gavo 469 mln. dolerių (1,230 mln. Lt) pelno.

Siekdamas pagerinti bendrovės pelningumo rodiklius A.Mulally nori sukurti universalią modelių gamą, kuri tiktų skirtingų regionų rinkoms. Vadovas kritikuoja visiškai nesusietą JAV ir Europos modelių kūrimo procesą, kuris trukdo už Atlanto pagamintus automobilius eksportuoti į Senąjį žemyną ir atvirkščiai. A.Mulally, kuris anksčiau vadovavo „Boeing“, mano, kad „Transit Connect“ JAV rinkoje galėtų pasirodyti jau antroje šių metų pusėje, nes čia trūksta mažo komercinio automobilio. „Transit Connect“ į JAV bus gabenamas išTurkijoje esančios Kocaelio gamyklos, o analitikai sako, kad nuo 2010 m. jis galėtų būti gaminamas ir JAV. „Ford“ šių planų kol kas nekomentuoja.

„Ford Mondeo“

Amerikiečiams veikiausiai bus pasiūlytas ir sportiškas vienatūris „S-Max“, kuris gaminamas tos pačios platformos pagrindu kaip ir naujasis „Mondeo“. Beje, pastarojo modelio eksportas į JAV kelia tam tikrų keblumų, nes ten jis konkuruotų su gana nauju „Ford Fusion“. „Mondeo“ ir „Fusion“ dabar gaminami skirtingų platformų pagrindu. Tiesa, „Ford“ vadovai tikina, kad laikui bėgant abu automobiliai naudos tą pačią platformą, tačiau tai įvyks ne anksčiau kaip kito dešimtmečio pradžioje. Analitikai mano, kad tik tuomet „Mondeo“ ir bus pasiūlytas JAV rinkai.

Kovas 1, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: