„Ford Motor“ planuoja 2014 m. uždaryti gamyklą Belgijoje

„Ford Motor“ pranešė ketinąs iki 2014 m. pabaigos uždaryti Genko mieste, Belgijoje, esančią gamyklą, kuri veikia jau 48 metus. Šiuo metu dėl uždarymo dar tariamasi su profsąjungomis, tačiau, gamintojo atstovo teigimu, naujos kartos „Mondeo“, „S-Max“ ir „Galaxy“ modeliai veikiausiai bus gaminami nebe Belgijoje, o Valensijos mieste, Ispanijoje, esančioje gamykloje. „Ford“ Europos padalinio vadovas Stephenas Odellis pabrėžia, kad gamybos restruktūrizavimas yra esminė dalis plano, kuriuo siekiama stiprinti veiklą Europoje ir dirbti pelningai.

„Ford“ planuoja atlaisvinti Valensijos gamyklos pajėgumus vienatūrių „C-Max“ ir „Grand C-Max“ gamybą perkeldamas į Saarlouis gamyklą Vokietijoje. „Ford“ siekia sumažinti savo nuostolius Europoje, kurie šiemet veikiausiai perkops 1 mlrd. dolerių (2,7 mlrd. Lt). Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA duomenimis, Senojo žemyno rinka sausį-rugsėjį sumažėjo 7,2%, o „Ford“ pardavimai smuko net 12,3%, tad gamintojas pabrėžia, jog būtina priderinti gamybos apimtis prie realios paklausos. Anot JAV bendrovės, pernai Genko gamykla išnaudojo tik 68% pajėgumų, tuo tarpu norėdami gauti pelno gamintojai turi išnaudoti bent 75-80% pajėgumų. Analitikai jau anksčiau pradėjo spėlioti apie Genko gamyklos uždarymą, nes čia gaminamų modelių ciklas artėjo prie pabaigos.

Naujasis “Ford Mondeo”

Antrąjį šių metų ketvirtį „Ford“ Europos padalinys pranešė apie 404 mln. dolerių ikimokestinį nuostolį (1’074 mln. Lt), o prieš metus per atitinkamą laikotarpį gavo 176 mln. dolerių (468 mln. Lt) pelno. UBS analitikas Colinas Langanas mano, kad, uždaręs Genko gamyklą, gamintojas galės sutaupyti apie 500 mln. dolerių (1’329 mln. Lt). Profsąjungų teigimu, didžiąją šių metų dalį gamykla dirbo tik keturias dienas per savaitę, šiemet numatyta dar 15 darbo dienų, o gruodžio mėnesį gamykla išvis nedirbs.

Valensijos gamykloje dabar gaminami „C-Max“ ir „Grand C-Max“ vienatūriai, čia dirba apie 3,5 tūkst. žmonių. Netrukus nuo šios gamyklos konvejerio pradės riedėti ir visureigis „Kuga“, o išplėtus gamybinę bazę kitąmet čia ketinama pradėti ir „Transit Connect“ gamybą.

Spalis 25, 2012   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: