„Fiat S.p.A“ sugeba veikti pelningai

Nors dėl ekonomikos nuosmukio ir smarkiai sumažėjusių pardavimų automobilių gamintojai dabar išgyvena itin sunkų laikotarpį, „Fiat“ antrojo šių metų ketvirčio pelnas pranoko lūkesčius. Vis dėlto Italijos bendrovės pastangos mažinti įsiskolinimus nebuvo tokios sėkmingos. „Fiat pranešė antrąjį ketvirtį gavęs 310 mln. eurų (1,070 mln. Lt) prekybinio pelno (veiklos pelnas atėmus specialiuosius kaštus, tokius kaip išlaidas restruktūrizacijai ir pan.). Pirmąjį šių metų ketvirtį „Fiat“ patyrė 48 mln. eurų (166 mln. Lt) nuostolį. Mažindamas atsargas antrąjį ketvirtį gamintojas sumažino savo įsiskolinimus nuo 6,6 mlrd. eurų (22,8 mlrd. Lt) iki 5,7 mlrd. eurų (19,7 mlrd. Lt). Prie geresnių rezultatų nemažai prisidėjo tai, kad „Fiat“ pavyko pasinaudoti didžiųjų Europos valstybių vykdomomis naujų automobilių pirkimo skatinimo programomis.

Š eštasis pagal dydį Europos automobilių gamintojas neatsisako savo planų šiemet uždirbti per milijardą eurų (3,5 mlrd. Lt) prekybinio pelno ir sumažinti savo įsiskolinimus bent iki 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. Lt). „Morgan Stanley“ analitikai pastebėjo, kad nors skolos mažėjimas yra pozityvus reiškinys, daugelis tikėjosi geresnio rezultato.

“Fiat Sedici”

Reaguodamas į smarkiai sumažėjusią paklausą ir siekdamas padidinti savo pinigų rezervus gamintojas daug dėmesio skyrė atsargų mažinimui ir keletą kartų buvo trumpam sustabdęs gamybą. „Fiat“, „Alfa Romeo“ ir „Lancia“ markių pardavimų pajamos antrąjį ketvirtį smuko 11% iki 6,9 mlrd. eurų (23,8 mlrd. Lt), o pirmąjį ketvirtį jos mažėjo net 18%, tad rinkos smukimas pamažu lėtėja. „Fiat“ tikisi, kad antrojo pusmečio rezultatai bus geresni, nors sunkvežimių ir traktorių rinkoje situacija dar išliks sudėtinga. Vis dėlto „Morgan Stanley“ analitikai teigia, kad pardavimų apimtys nepateisino jų lūkesčių. Vienas Milane dirbantis specialistas mano, kad tai galėjo lemti mažesni pardavimai dileriams.

Spalis 21, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: