„Fiat“ pradės automobilių gamybą Kinijoje

„Fiat“ susitarė su Kinijos automobilių gamintoju „Guangzhou Automobile Industry Group“ (GAIG) įkurti bendrą įmonę, kuri 2011 m. antroje pusėje pradės gaminti automobilius. Bendroje gamykloje bus gaminami Kinijos rinkai skirti modeliai ir varikliai. GAIG, kuris taip pat yra „Honda Motor“ ir „Toyota Motor“ partneris Kinijoje, pernai pardavė per 530 tūkst. automobilių.

Į bendros gamyklos statybą „Fiat“ ir GAIG planuoja investuoti 400 mln. eurų (1,381 mln. Lt). Išpradžių čia per metus bus galima pagaminti 140 tūkst. automobilių ir 220 tūkst. variklių. Tikimasi, kad gamykla pradės veikti maždaug po dvejų metų. Ji bus statoma Hunano provincijos sostinėje Changsha mieste. Esant reikalui vėliau jos metinius pajėgumus bus galima padidinti iki 250 tūkst. automobilių ir 300 tūkst. variklių.

Pirmasis nuo bendros gamyklos konvejerio nuriedėsiantis modelis bus „Fiat Linea“ sedanas. Kinijos rinkai skirta „Linea“ bus komplektuojama su 1,4 ltr. turbininiu benzininiu varikliu, turinčiu 120 AG ir 150 AG versijas. Š is agregatas taip pat bus gaminamas Kinijoje. Vėliau šioje šalyje planuojama gaminti ir „Bravo“ bei „Punto“ modelius.

“Fiat Linea”

„Fiat“ bendradarbiavimas su GAIG prasidėjo 2008 m. pradžioje. Siekdamas sukurti savo markę pernai šis Kinijos gamintojas iš„Fiat“ nupirko „Alfa Romeo 166“ platformą. Pastarojo modelio gamyba Italijoje buvo nutraukta 2007 m. pavasarį. Italijos gamintojas į GAIG atsigręžė taip ir nepavykus susitarti dėl bendradarbiavimo su kitu Kinijos gamintoju „Chery Automobile“ – nors preliminarus susitarimas buvo pasirašytas dar 2007 m., o gamyba turėjo prasidėti jau 2009 m., „Chery Automobile“ vis atidėliojo gamybos pradžią.

„Fiat“ automobilių gamyba Kinijoje nutrūko 2007 m. pabaigoje, kuomet baigėsi bendradarbiavimas su „Naijing Automotive“. Nuo to laiko Italijos bendrovė į Kiniją kasmet išveždavo po kelis tūkstančius Europoje pagamintų automobilių.

Rugpjūtis 26, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: