FIA ir automobilių gamintojai susitarė dėl Formulės 1 ateities

„Formulės 1“ vadovybė ir didieji automobilių gamintojai galiausiai susitarė dėl šio sporto ateities. FIA prezidentas Maxas Mosley ir BMW atstovas Burkhardas Goeschelis teigė, jog pavyko išspręsti visus nesutarimus. Anot jų, artimiausiu metu turėtų būti pasirašytas dokumentas dėl „Formulės 1“ valdymo kitus penkerius metus.

„Formulės 1“ bosas Bernie Ecclestone,as preliminarų susitarimą su „Renault“, „DaimlerChrysler“, BMW, „Honda“ ir „Toyota“ pasirašė dar gegužės mėnesį. Š i sutartis dėl „Formulės 1“ finansų tvarkymo panaikino alternatyvių varžybų grėsmę, tačiau dar reikėjo su FIA suderinti valdymo klausimus bei technines nuostatas. Dabartinis dalyvavimą „Formulėje 1“ reglamentuojantis Konkordo susitarimas galioja iki 2007 m., tačiau visos komandos sutiko jį pratęsti dar penkeriems metams.

Didžiosios Britanijos etapo startas

B.Goeschelis tikino, kad naujasis susitarimas išesmės pakeis „Formulės 1“ varžybų reguliavimą. Pasak jo, dabar pirmiausiai bus nustatomi tikslai, o vėliau prie jų derinamos taisyklių nuostatos. M.Mosley tikino, kad varžybų dalyviai bus skatinami kurti modernias degalų taupymo technologijas, kurias vėliau būtų galima panaudoti serijinėje automobilių gamyboje.

Anot „Financial Times“, „Formulės 1“ taisyklių nuostatos dabar bus derinamos ne su komandomis, o tiesiogiai su gamintojais. Vis dėlto FIA atstovas spaudai patikino, kad nepriklausomų komandų, pavyzdžiui, „Williams“, nuomonė taip pat nebus ignoruojama.

Lapkritis 27, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: