Europos metų automobilio titulą „Volkswagen“ modelis laimėjo po 18 metų pertraukos

2010 Europos metų automobilio rinkimuose „Volkswagen Polo“ nedidele balsų persvara aplenkė „Toyota iQ“ ir po 18 metų pertraukos sugrąžino šį titulą „Volkswagen“ markei. „Polo“ surinko 347 taškus, jo artimiausias persekiotojas „Toyota iQ“ – 337 tšk., o toliau rikiavosi „Opel Astra“ (221 tšk.), „Š koda Yeti“ (158 tšk.), E klasės „Mercedes-Benz“ (155 tšk.), „Peugeot 3008“ (144 tšk.) ir „Citroen C3 Picasso“ (113 tšk.).

“Volkswagen Polo”

„Volkswagen“ grupės vadovo Martino Winterkorno teigimu, penktosios kartos „Polo“ buvo kuriamas siekiant patenkinti pirkėjų lūkesčius ir taikant dar aukštesnius standartus. Jis pasidžiaugė, kad šios gamintojo pastangos buvo įvertintos Metų automobilio titulu.

Metų automobilio rinkimai yra vienas seniausių ir labiausiai vertinamų tokio tipo renginių, kuriame savo nuomonę pareiškia 59 žurnalistai iš23 Europos šalių. Praeitais metais šį titulą iškovojo „Opel Insignia“. Paskutinį kartą „Volkswagen“ markei Metų automobilio apdovanojimas atiteko 1992 m., kuomet jį iškovojo trečiosios kartos „Golf“, aplenkęs „Opel Astra“ bei „Citroen ZX“. Žiuri prezidentas Hakanas Matsonas pastebėjo, kad žurnalistams labiausiai imponavo gausi „Polo“ saugumo įranga, modernių variklių gama bei ekologiška „BlueMotion“ versija.

“Volkswagen Polo”

„Volkswagen“ teigimu, nuo „Polo“ pasirodymo rinkoje gegužės mėnesį iki dabar jau gauta per 130 tūkst. užsakymų. „Volkswagen“ JAV padalinio vadovas Stefanas Jacoby mano, kad 2011-2012 m. JAV rinkoje gali būti pasiūlytas „Polo“ sedanas, o kiek vėliau čia pasirodytų ir hečbekas, kuris būtų didesnis už europietišką modelį. Vadovo teigimu, jei „Polo“ pasirodytų JAV rinkoje, jis būtų pozicionuojamas žemiau už „Jetta“ ir kainuotų 13-15 tūkst. dolerių (31-36 tūkst. Lt).

Gruodis 30, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: