Europoje „Chrysler“ ir „Lancia“ turės giminingus produktus

Š altiniai Italijoje praneša, kad „Fiat“ perėmus „Chrysler Group“ valdymą „Lancia“ markė bus integruota su „Chrysler“. Š ių dviejų markių suartėjimą patvirtina ir tai, kad nuo spalio jos turi bendrą vadovą: Olivier Francois. „Fiat“ ir „Chrysler Group“ šefas Sergio Marchionne pastebėjo, kad „Chrysler“ turėtų tapti pasauline marke, galbūt išskyrus tik keletą Europos šalių. Vadovas atkreipė dėmesį, jog „Chrysler“ vardas daugelyje valstybių yra žinomas daug geriau nei „Lancia“, tačiau jis dar nepatvirtino, kad „Lancia“ vardas išnyks išautomobilių rinkos žemėlapio. S.Marchionne teigimu, reikia rasti būdą nepakenkti „Lancia“ markės identitetui ir jos įvaizdžiui vykdant integraciją su „Chrysler“.

Specialistai kaip vieną galimybę įvardija „Lancia“ markės išlaikymą keliose Europos rinkose, visų pirma Italijoje, galbūt dar ir Belgijoje bei Prancūzijoje. Praeitais metais „Lancia“ pardavimai sudarė 103 tūkst. vnt., išjų 93 tūkst. vnt. buvo realizuoti namų rinkoje. Tuo tarpu „Chrysler“ markės pardavimai Senajame žemyne 2008 m. buvo kur kas kuklesni – jie siekė tik 29 tūkst. vnt.

“Lancia Delta”

Kita galima alternatyva yra „Lancia“ vardu Europoje žymėti prabangias „Chrysler“ modelių versijas. Pavyzdžiui, galingi ir sportiški „Fiat“ modeliai vadinami „Abarth“ vardu, o anksčiau ištaigingiausi „Jaguar“ automobiliai buvo žymimi „Daimler“ ženkleliu. Vis dėlto „Fiat“ specialistai baiminasi, kad „Lancia“ tapus „Chrysler“ submarke nukentėtų pardavimai Italijoje, nes tikriesiems „Lancia“ gerbėjams tai veikiausiai nebūtų priimtina.

Manoma, kad „Lancia“ likimas turėtų išsispręsti kitais metais, kuomet „Chrysler“ pristatys keletą svarbių modelių: naujos kartos sedaną 300 bei smarkiai atnaujintus „Sebring“ ir „Voyager“ automobilius. S.Marchionne mano, kad pamačius produktus ir atsižvelgus į jų pozicionavimą bus galima apsispręsti dėl integracijos su „Lancia“. Nors vadovas tvirtino dar nepriėmęs galutinio sprendimo, jis pakartojo, kad markių racionalizavimas yra labai svarbus „Fiat“ ir „Chrysler Group“ ateičiai, nes markės išlaikymas reikalauja didelių resursų.

Gruodis 14, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: