ES tyrimas rodo automobilių kainų sumažėjimą Lietuvoje ir kitose šalyse

Komentuodama paskutinį naujų automobilių kainų tyrimą Europos Komisija (EK) konstatavo, kad kai kuriose naujose narėse, pavyzdžiui, Lenkijoje, automobiliai atpigo, tačiau žemiausios automobilių kainos be mokesčių vis dar yra Suomijoje. EK atstovas spaudai Jonathanas Toddas teigė, kad automobilių kainos augo lėčiau nei infliacija. Š i tendencija ypač ryški buvo naujose ES narėse.

EK atlikto pusmetinio tyrimo duomenimis, Lenkijoje, Vengrijoje ir Lietuvoje automobilių gamintojai sumažino kainas, todėl skirtumai tarp senųjų ir naujųjų šalių išliko nepakitę. Standartiniu nuokrypiu matuojamas aukščiausių ir žemiausių kainų skirtumas visoje ES siekia 6,4%, o Euro zonoje – 4,4%.

„Volkswagen Golf“

Š iuo metu ES labiausiai skiriasi „Volkswagen Golf“ modelio kainos – Vokietijoje, brangiausioje ES rinkoje, šis modelis, neskaitant mokesčių, kainuoja beveik 27% daugiau nei Suomijoje. EK tikina, kad pirkdami šį automobilį Suomijoje vokiečiai galėtų sutaupyti net 3,200 eurų (11,049 Lt), įskaitant PVM.

EK ataskaitos teigimu, naujų automobilių kainos Lenkijoje sumažėjo 10,8%, Lietuvoje – 7,2%, Vengrijoje – 4,3%, o Suomijoje – 2,8%. Vis dėlto Italijoje automobiliai pabrango 2,4%, Vokietijoje – 1,8%, o Danijoje – 1,5%. Š ie duomenys tarsi paneigia išankstinę nuomonę, kad Lietuvai įstojus į ES laukia neišvengiamas ilgalaikis automobilių kainų didėjimas.

EK taip pat pasiekė susitarimą su BMW ir „General Motors“, pagal kurį šie gamintojai savo dileriams nesudarys kliūčių prekiauti ir konkurentų automobiliais. Be to, „General Motors“ ir BMW pažadėjo sudaryti palankesnes sąlygas nepriklausomiems servisams gauti techninę ir metodinę informaciją. Mainais į šias nuolaidas EK atsiėmė išteismo savo ieškinius prieššiuos du gamintojus. EK siekia padidinti automobilių gamintojų konkurenciją ir tokiu būdu sumažinti kainas.

Kovas 21, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Komentarai

  • bimba

    la cosa esta hudida

Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: