ES Komisija taikys autoverslui išimtį iškonkurencijos taisyklių iki 2013 m.

Europos Komisija (EK) nusprendė, kad automobilių verslui taikomos išimties išbendrųjų konkurencijos taisyklių galiojimas bus pratęstas iki 2013 m. Š i išimtis gamintojams leis toliau savo nuožiūra kurti išskirtinių platintojų tinklus. EK skelbia nepastebėjusi konkurencijos sumažėjimo dėl dabar automobilių pramonei taikomos išimties, kurios galiojimas baigiasi 2010 m. gegužę. Š i išimtis gamintojams leidžia nepaisyti bendrųjų konkurenciją ES reglamentuojančių teisės normų ir prekiauti automobiliais per įgaliotų atstovų tinklus.

EK Europos automobilių pramonei skiria daug dėmesio

EK konkurencijos komisarė Neelie Kroes pastebėjo, kad automobilių sektoriui, kuris yra vienas svarbiausių ES pramonėje, reikia užtikrinti aiškią teisinę aplinką ir išanksto žinomą konkurencijos reglamentavimą. Anot jos, tai itin svarbu krizės metu. Ekonomikos nuosmukis skaudžiai atsiliepė viso pasaulio automobilių gamintojams, tad smarkiai smukus pardavimams jie ieško būdų didinti veiklos efektyvumą.

Po 2013 m. EK automobilių pramonei siūlo taikyti jau bendrąsias konkurencijos teisės normas, nes dabar šiame sektoriuje pagrindinėmis problemomis įvardijami pertekliniai gamybos pajėgumai ir mažėjančios kainos, o ne konkurencijos trūkumas.

Spalis 21, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: