ES Komisija ir toliau linkusi taikyti autoverslui išimtį iškonkurencijos taisyklių?

Europos Parlamento narys Christophas Konradas, dalyvavęs rengiant 2002 m. įsigaliojusias automobilių pramonės išimčių išbendrų konkurencijos normų taisykles, mano, kad Europos Komisija (EK) siekia pratęsti šių išimčių galiojimą ir po 2010 m. gegužės 31 d. Jis teigia norįs, kad EK nenutrauktų dabartinių išimčių galiojimo be Europos Parlamento pritarimo. Dabartiniai ES teisės aktai automobilių prekybai ir platinimui numato išimčių išbendrų konkurencijos taisyklių.

Ch.Konradas pastebi, kad ankstesnis EK konkurencijos komisaras Mario Montis į išimčių svarstymą buvo įtraukęs ir Europos Parlamentą, tad to paties tikimasi ir išdabartinės konkurencijos komisarės Neelie Kroes. N.Kroes dar kovo mėnesį leido suprasti, kad automobilių prekybos išimčių galiojimas gali būti pratęstas. Anot komisarės, automobilių pramonei reikia suteikti laiko prisitaikyti prie teisinės aplinkos pokyčių.

Neelie Kroes

N.Kroes pastebi, kad šios išimtys vertinamos nevienareikšmiškai. Daugelis gamintojų norėtų, kad jos būtų panaikintos, tačiau tam priešinasi autorizuoti dileriai, kurie tuomet prarastų savo išskirtinę padėtį. Nepriklausomi automobilių pardavėjai laikosi neutraliai, o pirkėjų interesus ginančios organizacijos reikalauja, kad automobilių pramonei taikomos prekybos taisyklės nebūtų griežtesnės nei kitiems ūkio sektoriams.

Ch.Konradas mano, jog išN.Kroes komentarų galima spėti, kad EK norėtų pereinamosios išimčių panaikinimo fazės. Parlamentaras galvoja, kad išimčių galiojimas bent iki 2012 m. turėtų būti pratęstas vien tam, kad Europos Parlamente galėtų vykti normalus konsultacijų procesas. Pastebima, kad savo pasiūlymą dėl konkurencijos išimčių EK ketina pristatyti liepos mėnesį, nors anksčiau tai buvo ketinama padaryti dar vasarį. Ch.Konradas mano, jog EK tiesiog atkreipė dėmesį į birželio 7 d. vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. Jis tikina, kad dėl automobilių pramonę krečiančios krizės reiktų vengti skubotų sprendimų, kurie tik dar labiau komplikuotų padėtį.

Ch.Konradas pastebėjo, kad svarstomi du naujųjų taisyklių variantai. Pirmuoju atveju ES būtų patvirtintos bendros konkurencijos išimtys, kurias vėliau reiktų pritaikyti automobilių pramonei. Antruoju atveju tiesiog būtų kiek patobulintas dabartinis išimčių paketas, pavyzdžiui, atsisakant dilerių apsaugos prekiaujant naujais automobiliais.

Birželis 1, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: