ES abejoja gamintojų bendradarbiavimu su nepriklausomais servisais

ES įtarinėjami automobilių gamintojai pranešė, kad bendradarbiauja su nepriklausomais servisais ir nesudaro išskirtinių sąlygų specializuotiems tinklams.

Europos Komisija (EK) paskelbė įtarianti, kad „Toyota Motor“, „Fiat Auto“, „General Motors“ ir „DaimlerChrysler“ nesudaro sąlygų nepriklausomiems servisams bei detalių gamintojams gauti juos dominančią techninę ir kitą informaciją. ES teisės aktai automobilių gamintojus įpareigoja už priimtiną kainą teikti techninę informaciją nepriklausomiems servisams.

“Toyota Avensis”

„Toyota Motor“ atstovai teigė, kad toks EK pranešimas juos nustebino, nes dar vasario mėnesį buvo atidarytas specialus tinklapis (http://techdoc.toyota-europe.com), kuriame pateikiama techninė dokumentacija. Japonijos gamintojo atstovas spaudai teigė manąs, kad atidarydama šią interneto svetainę „Toyota Motor“ visiškai įvykdė ES reikalavimus. Š iuo metu čia galima rasti daugiau kaip pusantro tūkstančio techninių dokumentų, o neradus siūloma pasinaudoti paieškos sistema.

„General Motors“ taip pat teigė atidariusi specialią interneto svetainę, su kuria supažindino ir EK atstovus. „Fiat Auto“ ir „DaimlerChrysler“ pranešė, kad laikosi minėto ES reikalavimo ir nediskriminuoja nepriklausomų servisų.

Balandis 1, 2005   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: