DaimlerChrysler vadovų laukia karštas akcininkų susirinkimas

Informatorių teigimu, Vokietijos automobilių gamintojas „DaimlerChrysler“ iki šio mėnesio pabaigos tikisi gauti potencialių „Chrysler“ grupės pirkėjų pasiūlymus, kad balandžio pradžioje vyksiančiame akcininkų susirinkime galėtų pranešti apie JAV padalinio pardavimo progresą. Balandžio 4 d. numatytas „DaimlerChrysler“ akcininkų susirinkimas bus rimtas išbandymas „Chrysler“ grupės vadovui Tomui LaSordai ir „DaimlerChrysler“ šefui Dieteriui Zetschei, nes čia daugiausiai diskusijų veikiausiai kils būtent dėl „Chrysler“ grupės pardavimo.

„Chrysler Sebring“

Vis dėlto manoma, kad iki kovo pabaigos detalaus pasiūlymo nepateiks nei vienas galimas „Chrysler“ pirkėjas. Siekdama kuo greičiau gauti pirkėjų pasiūlymus „DaimlerChrysler“ nori pereiti į kita pardavimo etapą. Kaip galimi „Chrysler“ pirkėjai minimos investicinės bendrovės „Cerberus Capital Management“, „Blackstone Group“ ir „Centerbridge Partners“ konsorciumas bei „Ripplewood Holdings“ kartu su Kanados automobilių komponentų gamintoju „Magna International“. Be to, „Chrysler“ grupe formaliai domisi ir didžiausias pasaulyje automobilių gamintojas „General Motors“.

Apie galimybę parduoti „Chrysler“ grupę „DaimlerChrysler“ vadovas D.Zetsche prasitarė vasario 14 d. Vokietijos bendrovė „Daimler-Benz“ šį JAV automobilių gamintoją prisijungė 1998 m. Praeitais metais sumažėjus visureigių ir pikapų paklausai „Chrysler“ patyrė beveik 1,5 mlrd. dolerių (3,9 mlrd. Lt) nuostolį. Š iuo metu bendrovė vykdo restruktūrizacijos programą, kurios metu ketinama atleisti 13 tūkst. darbininkų ir jau kitąmet uždirbti pelno. „Chrysler“ vadovas T.LaSorda pastebėjo, kad dėl neaiškios gamintojo ateities pakoreguoti veiklą bus sudėtingiau nei ankstesnių pertvarkų metu. „Chrysler“ darbuotojams skirtame laiške vadovas paragino susikaupti ir ignoruoti kalbas apie gamintojo pardavimą.

„Dodge Caliber“

Siekdamas sutvirtinti ryšius su mažmeninės prekybos atstovais T.LaSorda neseniai susitiko su Chrysler“ dileriais ir patikino manąs, kad „Chrysler“ pardavimo procesas turėtų baigtis iki rugsėjo mėnesio. „Chrysler“ dileriai pastebėjo, kad ši nežinomybė dėl gamintojo ateities jau pakenkė pardavimams.

„Chrysler“ pardavimo klausimas dominuos „DaimlerChrysler“ akcininkų susirinkime, kuris prasidės ankstų balandžio 4 d. rytą ir veikiausiai tęsis iki pat leistinos ribos – vidurnakčio. „DaimlerChrysler“ akcininkai Ekkehardas Wengeris ir Leonhardas Knollis pasiūlė į susirinkimo darbotvarkę įtraukti klausimą dėl bendrovės pervadinimo į „Daimler-Benz“, nes, anot jų, susijungimas su „Chrysler“ 1998 m. pakenkė gamintojo reputacijai.

„Jeep Wrangler“

„KeyBanc Capital Markets“ analitikas Brettas Hoseltonas mano, kad „Magna International“ bendradarbiaudama su investicine bendrove gali įsigyti nedidelį „Chrysler“ akcijų paketą. Investicinės bendrovės „Chrysler“ vertina beveik 5 mlrd. dolerių (13 mlrd. Lt), tuo tarpu „Magna International“ mano, kad gamintojas vertas maždaug 4 mlrd. dolerių (10 mlrd. Lt).

UAW profsąjungos prezidentas ir „DaimlerChrysler“ stebėtojų tarybos narys Ronas Gettelfingeris nenorėtų, kad „Chrysler“ grupė būtų parduota, bet mano, kad pardavimo atveju būtų geriau, jei gamintoją įsigytų automobilių pramonės bendrovė, o ne investicinė kompanija.

Kovas 29, 2007   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: