Daewoo grupės įkūrėjas nuteistas 10 metų kalėjimo bausme

Pietų Korėjos teismas nuteisė „Daewoo“ grupės įkūrėją 10 metų kalėjimo bausme ir konfiskavo turto už 22,77 mlrd. dolerių dėl sukčiavimo ir grobstymo didžiausiame šios šalies finansiniame skandale.

Kim Woo-choongas, kuriam dabar 69 metai, buvo pavertęs „Daewoo“ antru pagal dydį Pietų Korėjos verslo konglomeratu. Tačiau 1999 m. jis paspruko iššalies jo verslo imperijai griūvant dėl 75 mlrd. dolerių ribą peržengusių skolų.

Seulo Centrinis apygardos teismas pripažino Kim Woo-choongą kaltu dėl sukčiavimo siekiant bankinių paskolų, finansinių ataskaitų klastojimo ir bendrovės lėšų grobstymo. Teismas taip pat priteisė jam sumokėti ir 10„²600 dolerių baudą.

Kim Woo-choongas turi tik savaitę laiko apeliacijai pateikti. Tačiau dėl prastos sveikatos bausmės vykdymas jam atidėtas iki birželio 28 d.

Praeitą mėnesį prokurorai pateikė kaltinimus ir „Hyundai Motor“ grupės valdybos pirmininkui Chung Mong-koo dėl lėšų grobstymo, ir neleistino poveikio finansiškai stiprioms grupės įmonėms verčiant jas paremti silpnas įmones ir tokiu būdu patiriant nuostolių.

Birželis 8, 2006   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: