Čekijos prezidentas pasipriešino automobilių pirkimo subsidijavimui

Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas vetavo naujų automobilių pirkimą skatinančios programos įstatymą. Tai reiškia, kad dviems didžiausioms Čekijos partijoms susitarus dėl antikrizinių priemonių priimtas įstatymas dabar grąžinamas į žemuosius parlamento rūmus. Norint atmesti prezidento veto, už šį teisės aktą iš200 parlamentarų turės balsuoti bent 101.

Prezidentūros pranešime teigiama, kad toks įstatymas būtų diskriminacinis, nesisteminis, turintis daugybę teisinių spragų ir neaišku, ar duotų teigiamą efektą. Tvirtinama, kad taip visų pramonės šakų sąskaitą būtų pataikaujama vienam sektoriui ir suteikiama pirmenybė trumpalaikiams kelių stiprių automobilių pramonės įmonių interesams. Pirmąjį šių metų ketvirtį Čekijos ekonomika smuko 3,4%, daugiausiai tai lėmė smukusi paklausa pagrindinėse eksporto rinkose, pavyzdžiui, Vokietijoje.

“Š koda Yeti”

Čekija eksportuoja nemažai automobilių, didžiausi šios šalies gamintojai yra „Š koda“, bendra „Toyota“ ir „PSA/Peugeot-Citroen“ gamykla ir nauja „Hyundai Motor“ gamykla. Vis dėlto dauguma Čekijoje parduodamų automobilių yra pagaminti užsienyje, tad kritikai tvirtina, kad subsidijos automobilių pirkėjams neduotų norimo poveikio ir tik be reikalo apkrautų šalies biudžetą, kurio deficitas šiemet ir taip sudarys apie 5% BVP.

30 tūkst. kronų (4 tūkst. Lt) subsidiją naujų automobilių pirkėjams pasiūlė kairioji socialdemokratų partija. Ją kaip antikrizinio plano dalį parėmė ir dešinioji pilietinės demokratijos partija.

Rugpjūtis 26, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: