C klasės „Mercedes-Benz“ bus gaminamas ir JAV

Nuo 2014 m. C klasės „Mercedes-Benz“ sedanas bus gaminamas ir Vance mieste Alabamos valstijoje (JAV) esančioje „Daimler“ gamykloje. Vokietijos gamintojo vadovas Dieteris Zetsche pranešė, kad kitapus Atlanto bus pagaminama apie 20% visų C klasės automobilių. Dabar Vance gamykloje nuo konvejerio rieda R klasės vienatūriai, o taip pat ML ir GL visureigiai. Dėl pasaulinės paklausos augimo praeitą dešimtmetį Vance gamykla buvo keletą kartų plečiama, tačiau smarkiai smukus JAV visureigių rinkai pastaruosius dvejus metus gamykla neišnaudoja turimų pajėgumų.

“Daimler” gamykla JAV

„Mercedes-Benz“ lengvųjų automobilių padalinio gamybos vadovas Raineris Schmuckle pastebi, kad C klasės gamyba kitapus Atlanto padidins šio modelio konkurencingumą. Pasak jo, tai liečia ne tik gamybos kaštus, bet ir importo muitus bei logistiką. Apie galimą C klasės gamybą JAV gandai sklandė nuo praeitų metų, kuomet Vance gamykla turėjo mažinti darbuotojų skaičių ir gamybos apimtis.

D.Zetsche atkreipė dėmesį, kad JAV pradėjus gaminti C klasės sedaną, norint išsaugoti darbo vietas Vokietijoje, reikės pertvarkyti gamybą. Dėl to Sindelfingeno gamykloje netoli Stuttgarto šio modelio gamyba bus nutraukta ir jis bus gaminamas tik Bremeno gamykloje. Tuo tarpu SL modelio gamyba išBremeno bus perkelta į Sindelfingeną. Teigiama, kad pastaroji „Daimler“ gamykla taps prabangių automobilių gamybos kompetencijos centru, kuriame vėliau bus montuojami ir alternatyvių technologijų varikliai.

C klasės “Mercedes-Benz”

Pasak „Daimler“ personalo skyriaus vadovo Wilfriedo Portho, Sindelfingeno gamykloje darbuotojų skaičiaus mažinti neplanuojama, o Vance gamykloje JAV nuo 2014 m. ketinama papildomai įdarbinti 1-1,2 tūkst. žmonių. Vokietijos gamintojo planai atspindi vis ryškesnę tendenciją, kuomet tarptautinės bendrovės siekia priartinti gamybą prie rinkų. Neseniai BMW dėl tos pačios priežasties padidino savo gamyklos Spartanburge (JAV) pajėgumus.

Gruodis 30, 2009   Įrašas priklauso rubrikai "Naujienos"Parašykite komentarą

Vardas:   
Komentaras: